OpenCulturas (1.0.0-alpha3) - en to eu translation catalogue (263 entries)

en: Focus
eu: Fokatze

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: edit user
eu: erabiltzailea editatu

en: Pages
eu: Orriak

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Moderated content
eu: Neurridun edukina

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: content
eu: edukia

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: List
eu: Zerrenda

en: Subject
eu: Gaia

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Read more
eu: Irakurri gehiago

en: more
eu: gehiago

en: Administration
eu: Kudeaketa

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: More
eu: Gehiago

en: Action
eu: Ekintza

en: Tags
eu: Etiketak

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Homepage
eu: Azaleko orria

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Download
eu: Deskargatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: File
eu: Fitxategi

en: Advanced options
eu: Aukera aurreratuak

en: Edit
eu: Editatu

en: Date
eu: Data

en: Size
eu: Tamaina

en: Search
eu: Bilatu

en: Reset
eu: Garbitu

en: default
eu: lehenetsia

en: Message
eu: Mezua

en: No log messages available.
eu: Ez dago log mezurik.

en: Image
eu: Irudia

en: Category
eu: Kategoria

en: Feed
eu: Jarioa

en: Name
eu: Izena

en: Export
eu: Esportatu

en: Taxonomy term
eu: Taxonomia terminoa

en: category
eu: kategoria

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Save
eu: Gorde

en: Help
eu: Laguntza

en: True
eu: Egiazkoa

en: Default
eu: Lehenetsia

en: View
eu: Bista

en: Filename
eu: Fitxategi izena

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Event
eu: Gertaera

en: Updated
eu: Eguneratuta

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Attachment
eu: Eranskina

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Content type
eu: Eduki mota

en: Email
eu: Eposta

en: Files
eu: Fitxategiak

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: All
eu: Guztiak

en: Active
eu: Aktiboa

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Page
eu: Orria

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Url
eu: URLa

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: To
eu: Nori

en: From
eu: Nondik

en: Roles
eu: Zereginak

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Vocabulary
eu: Hiztegia

en: Last access
eu: Azken atzipena

en: Severity
eu: Larritasuna

en: Fields
eu: Eremuak

en: Last update
eu: Azken eguneraketa

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Performance
eu: Errendimendua

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Plain text
eu: Testu laua

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Address
eu: Helbidea

en: Desc
eu: Beheraka

en: Members
eu: Kideak

en: Table
eu: Taula

en: Events
eu: Gertaerak

en: Start date
eu: Hasiera data

en: End date
eu: Amaiera data

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Role
eu: Rol

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
eu: @site momentu honetan mantentze lanetan dago. Laster egon beharko ginake bueltan. Mila esker zure pazientziagatik.

en: Save changes
eu: Aldaketak gorde

en: Anonymous
eu: Erabiltzaile anonimoa

en: Tools
eu: Tresnak

en: Recent comments
eu: Azken iruzkinak

en: Profile
eu: Profila

en: Close
eu: Itxi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Function
eu: Funtzioa

en: Tracker
eu: Aztarnariak

en: Full
eu: Osoa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: English
eu: Ingelesa

en: ‹ previous
eu: ‹ aurrekoa

en: next ›
eu: hurrengoa ›

en: Community
eu: Komunitatea

en: Member for
eu: Kidea noiztik

en: Front page
eu: Azaleko orria

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Map
eu: Mapa

en: author
eu: egilea

en: Entity
eu: Entitatea

en: Your message has been sent.
eu: Zure mezua bidali da.

en: People
eu: Erabiltzaileak

en: Blocked
eu: Blokeatuta

en: Revision
eu: Berrikuspena

en: Changed
eu: Aldatuta

en: My bookmarks
eu: Nire liburu-markak

en: Document
eu: Dokumentua

en: ‹ Previous
eu: ‹ Aurrekoak

en: Next ›
eu: Hurrengoak ›

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabe

en: Published comments
eu: Argitaratutako iruzkinak

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Apply
eu: Ezarri

en: Information
eu: Informazioa

en: Block description
eu: Blokearen azalpena

en: Translation
eu: Itzulpena

en: Remove field
eu: Ezabatu eremua

en: Used in
eu: Erabilita

en: Permission
eu: Baimena

en: Grid
eu: Sareta

en: Global
eu: Globala

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Language code
eu: Hizkuntza kodea

en: Profiles
eu: Profilak

en: Administrator
eu: Kudeatzailea

en: Edit content
eu: Editatu edukia

en: « first
eu: « lehenengoa

en: last »
eu: azkena »

en: No comments available.
eu: Ez dago iruzkinik eskuragarri.

en: Organization
eu: Erakundea

en: Account settings
eu: kontuaren ezarpenak

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: Offset
eu: Desplazamendua

en: German
eu: Alemanera

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Column
eu: Zutabe

en: Publish content
eu: Edukia argitaratu

en: Unpublish comment
eu: Iruzkina desargitaratu

en: Additional information
eu: Informazio gehigarria

en: Translate
eu: Itzuli

en: Choose
eu: Hautatu

en: Not enabled
eu: Ezgaitua

en: Block type
eu: Bloke mota

en: Entity type
eu: Entitate mota

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: Main navigation
eu: Nabigazio nagusia

en: Dates
eu: Datak

en: No content available.
eu: Ez dago eduki erabilgarririk.

en: Flags
eu: Banderak

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Permanent
eu: Behin betikoa

en: Temporary
eu: Behin-behinekia

en: No files available.
eu: Ez dago fitxategirik eskuragarri.

en: Locations
eu: Kokapenak

en: Frontpage
eu: Azaleko orria

en: Delete comment
eu: Ezabatu iruzkina

en: MIME type
eu: MIME mota

en: Posted in
eu: Noiz bidalia

en: Upload date
eu: Data igo

en: Search index
eu: Bilaketa indizea

en: Publish comment
eu: Argitaratu iruzkina

en: Items per page
eu: Elementuak orriak

en: - All -
eu: - Dena -

en: Publishing status
eu: Argitaratze egoera

en: Who's new
eu: Nor da berria

en: Language name
eu: Hizkuntza izena

en: Select language
eu: Hizkuntza hautatu

en: Personal contact form
eu: Kontaktatzeko formulario pertsonala

en: Edit field
eu: Editatu eremua

en: Who's online
eu: Nor dago konektatuta

en: « First
eu: « Lehenengoa

en: Last »
eu: Azkena »

en: Author name
eu: Egilearen izena

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Main content
eu: Eduki nagusia

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Delete content
eu: Edukia ezabatu

en: Published status
eu: Argitalpen egoera

en: Main page content
eu: Orrialde nagusiaren edukia

en: Full comment
eu: Iruzkin osoa

en: Save comment
eu: Iruzkina gorde

en: Unapproved comments
eu: Onespenik gabeko iruzkinak

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: Recent content
eu: Eduki berria

en: Unpublish content
eu: Edukia desargitaratu

en: Save content
eu: Eduki gorde

en: Find and manage content.
eu: Edukiak bilatu eta kudeatu.

en: The name of the shortcut.
eu: Laistebidearen izena.

en: Taxonomy term page
eu: Taxonomia terminoen orria

en: No people available.
eu: Erabiltzaileek ez dute eskuragarri.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
eu: [site:name] gunean kudeatzaile batek kontu bat sortu du zuretzako

en: Find and manage people interacting with your site.
eu: Bilatu eta kudeatu zure webgunearekin elkarreginean ari den jendea.

en: Basic page
eu: Oinarrizko orria

en: Update URL alias
eu: Eguneratu URL ezizenak

en: Recent log messages
eu: Berriki gertatutako erregistro mezuak

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
eu: Erabiltzailearen kontuak, rolak eta baimenak kudeatu

en: Changed date
eu: Aldatutako data

en: Asc
eu: Goraka

en: Language direction
eu: Hizkuntza norabidea

en: Full HTML
eu: HTML Guztia

en: Original language
eu: Jatorrizko hizkuntza

en: You have unsaved changes.
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu.

en: With selection
eu: Aukeraketarekin

en: Adding languages
eu: Hizkuntzak gehitzen

en: Default comments
eu: Iruzkin lehentsiak

en: The username of the content author.
eu: Egilearen erabiltzaile izena.

en: HTML Date
eu: HTML Data

en: HTML Datetime
eu: HMTL data eta ordua

en: HTML Month
eu: HTML Hilabetea

en: HTML Time
eu: HTML Ordua

en: HTML Week
eu: HTML Astea

en: HTML Year
eu: HTML urtea

en: User account menu
eu: Erabiltzaile kontuaren menua

en: Basic HTML
eu: HTML Basikoa

en: Restricted HTML
eu: HTML Mugatua

en: Site information links
eu: Webgunearen informazio estekak

en: Find and manage files.
eu: Fitxategiak aurkitu eta kudeatu.

en: Editing languages
eu: Hizkuntzak editatzen

en: Reordering languages
eu: Hizkuntzak birantolatzen

en: Set a language as default
eu: Ezarri hizkuntza lehenetsi bezala

en: Filter the search
eu: Iragazi bilaketa

en: Find and manage content
eu: Edukiak aurkitu eta kudeatu

en: Welcome to [site:name]
eu: Ongi etorria [site:name] gunera

en: Name or email contains
eu: Izena edo posta elektronikoa

en: A list of new users
eu: Erabiltzaile berrien zerrenda
