OpenCulturas (1.0.0-alpha3) - en to kn translation catalogue (168 entries)

en: Focus
kn: ಫೋಕಸ್

en: Home
kn: ನೆಲೆ

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: edit user
kn: ಬಳಕೆದಾರನನ್ನು ಸಂಕಲಿಸು

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Register
kn: ರಿಜಿಸ್ಟರ್(ನೋಂದಾಯಿಸು)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Moderated content
kn: ಸೌಮ್ಯಗೊಳಿಸಿದ ವಿಷಯ

en: Username
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಹೆಸರು

en: content
kn: ವಿಷಯ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: List
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Language
kn: ಭಾಷೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: more
kn: ಮತ್ತಷ್ಟು

en: Administration
kn: ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Comments
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: More
kn: ಹೆಚ್ಚಿನ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Tags
kn: ಟ್ಯಾಗ್‍ಗಳು

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Homepage
kn: ನೆಲೆಯ ಪುಟ

en: License
kn: ಪರವಾನಗಿ

en: Categories
kn: ವರ್ಗಗಳು

en: Version
kn: ಆವೃತ್ತಿ

en: File
kn: ಕಡತ

en: Advanced options
kn: ಮುಂದುವರೆದ ಶೇಖರಣಾ ಆಯ್ಕೆಗಳು.

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Date
kn: ದಿನಾಂಕ

en: Size
kn: ಗಾತ್ರ

en: Search
kn: ಹುಡುಕು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: default
kn: ಪೂರ್ವನಿಯೋಜಿತ

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Image
kn: ಚಿತ್ರ

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Export
kn: ರಫ್ತುಮಾಡು

en: category
kn: ವರ್ಗ

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Changes
kn: ಬದಲಾವಣೆಗಳು

en: Preview
kn: ಅವಲೋಕನ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: Help
kn: ಸಹಾಯ

en: True
kn: ನಿಜ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Audio
kn: ಆಡಿಯೋ

en: Filename
kn: ಕಡತದಹೆಸರು

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: Text
kn: ಪಠ್ಯ

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Content type
kn: ವಿಷಯದ ಬಗೆ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Files
kn: ಕಡತಗಳು

en: User ID
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಐಡಿ

en: Contact
kn: ಸಂಪರ್ಕ

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Logo
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Header
kn: ಹೆಡರ್

en: Welcome
kn: ಸುಸ್ವಾಗತ

en: To
kn: ಗೆ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Comment
kn: ಅಭಿಪ್ರಾಯ

en: Hostname
kn: ಅತಿಥೇಯದ ಹೆಸರು

en: Published
kn: ಪ್ರಕಟಿತ

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: Performance
kn: ಕಾರ್ಯ ನಿರ್ವಹಣೆ

en: Thumbnail
kn: ತಂಬ್‌ನೈಲ್‌

en: Media
kn: ಮಾಧ್ಯಮ

en: Details
kn: ವಿವರಣೆಗಳು

en: Phone
kn: ದೂರವಾಣಿ

en: Address
kn: ವಿಳಾಸ

en: Members
kn: ಸದಸ್ಯರುಗಳು

en: Table
kn: ಪಟ್ಟಿ

en: Events
kn: ಕಾರ್ಯಕ್ರಮಗಳು

en: Start date
kn: ಆರಂಭದ ದಿನಾಂಕ

en: Navigation
kn: ಸಂಚಾರ

en: Role
kn: ಪಾತ್ರ

en: User login
kn: ಬಳಕೆದಾರರ ಲಾಗಿನ್

en: Online
kn: ಆನ್‌ಲೈನ್ ಇದ್ದೇನೆ

en: Redirect
kn: ಮರುನಿರ್ದೇಶನ

en: Anonymous
kn: ಅನಾಮಧೇಯ

en: Tools
kn: ಉಪಕರಣಗಳು

en: Recent comments
kn: ಇತ್ತೀಚಿನ ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಗಳು

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Duration
kn: ಕಾಲಾವಧಿ

en: Function
kn: ಕಾರ್ಯಭಾರ

en: Full
kn: ಸಂಪೂರ್ಣ

en: Share
kn: ಹಂಚಿಕೆ

en: Authored on
kn: ಬರೆದ ದಿನ

en: Date Added
kn: ಸೇರಿಸಲಾದ ದಿನಾಂಕ

en: English
kn: ಇಂಗ್ಲಿಷ್

en: ‹ previous
kn: ‹ ಹಿಂದಿನ

en: next ›
kn: ಮುಂದಿನ ›

en: Member for
kn: ಸದಸ್ಯರು

en: Front page
kn: ಮುಖ ಪುಟ

en: Accepted
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸಲಾಗಿದೆ

en: Languages
kn: ಭಾಷೆಗಳು

en: Entity
kn: ಎಂಟಿಟಿ

en: Bookmark
kn: ಬುಕ್‍ಮಾರ್ಕ್

en: Contact information
kn: ಸಂಪರ್ಕ ಮಾಹಿತಿ

en: People
kn: ಜನರು

en: Blocked
kn: ನಿರ್ಬಂಧಿಸಲಾದ

en: Video
kn: ವೀಡಿಯೋ

en: Glossary
kn: ಪದಸೂಚಿ

en: Revision
kn: ಪುನರಾವಲೋಕನ:

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Document
kn: ದಸ್ತಾವೇಜು

en: Locality
kn: ಪ್ರದೇಶ

en: Tabs
kn: ಹಾಳೆಗಳು

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Translation
kn: ಅನುವಾದ

en: Permission
kn: ಅನುಮತಿ

en: Global
kn: ಜಾಗತಿಕ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Profiles
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌ಗಳು

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Administrator
kn: ವ್ಯವಸ್ಥಾಪಕರು

en: « first
kn: « ಮೊದಲ

en: last »
kn: ಕೊನೆಯ »

en: Cancelled
kn: ರದ್ದುಗೊಂಡಿದೆ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
kn: ಒಂದು ಪುಟವನ್ನು ನೋಡಿದ ಬಳಿಕ ಒಬ್ಬರನ್ನು ಇಷ್ಟು ಹೊತ್ತಿನ ತನಕವೂ ಅವರು ಆನ್ಲೈನ್ ಇದ್ದಾರೆಂದು ತಿಳಿಯಲಾಗುವುದು.

en: Keyword
kn: ಮುಖ್ಯಪದ

en: Columns
kn: ಕಾಲಂಗಳು

en: German
kn: ಜರ್ಮನ್

en: Accessibility
kn: ನಿಲುಕಣೆ

en: Member
kn: ಸದಸ್ಯ

en: 1
kn: ೧

en: Flags
kn: ವೇಗ

en: Locations
kn: ತಾಣಗಳು

en: Origin
kn: ಮೂಲ

en: Delete comment
kn: ಪ್ರತಿಕ್ರಿಯೆಯನ್ನು ಅಳಿಸಿ

en: Videos
kn: ವೀಡಿಯೋಗಳು

en: Draft
kn: ಡ್ರಾಪ್ಟ್

en: Organizer
kn: ಆಯೋಜಕರು

en: No results
kn: ಯಾವುದೆ ಫಲಿತಾಂಶ ಇಲ್ಲ

en: Compact
kn: ಸಾಂದ್ರ(_Compact)

en: Who's new
kn: ಹೊಸಬರು

en: Language name
kn: ಭಾಷೆಯ ಹೆಸರು

en: Select language
kn: ಭಾಷೆ ಆಯ್ಕೆ ಮಾಡಿ

en: Who's online
kn: ಆನ್ಲೈನ್ ಇರುವವರು

en: Basic page
kn: ಮೂಲ ಪುಟ
