OpenCulturas (1.0.5) - en to nn translation catalogue (55 entries)

en: Focus
nn: Fokuser

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: content
nn: innhald

en: Remove
nn: Fjern

en: Language
nn: Språk

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Advanced options
nn: Avanserte innstillingar

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Image
nn: Bilete

en: Category
nn: Kategori

en: Name
nn: Namn

en: Label
nn: Etikett

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Default
nn: Standard

en: View
nn: Sjå på

en: Event
nn: Hending

en: User
nn: Brukar

en: Block
nn: Blokk

en: Header
nn: Topptekst

en: Footer
nn: Botntekst

en: Hostname
nn: Tenarnamn

en: Location
nn: Stad

en: Fields
nn: Felt

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Navigation
nn: Navigering

en: Role
nn: Rolle

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Save changes
nn: Lagre endringar

en: Anonymous
nn: Anonym

en: English
nn: Engelsk

en: Front page
nn: Framside

en: Languages
nn: Språk

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: Subtitle
nn: Undertittel

en: Language code
nn: Språkkode

en: Account settings
nn: Kontoinnstillinger

en: German
nn: Tysk

en: Machine name
nn: Datamaskinnamn

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: Additional information
nn: Tilleggsinformasjon

en: Translate
nn: Omset

en: Choose
nn: Vel

en: Not enabled
nn: Ikkje aktivert

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: Language name
nn: Språknamn

en: Select language
nn: Vel språk

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.
