OpenCulturas (1.1.0) - en to ps translation catalogue (43 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: Content
ps: منځپانګه

en: Type
ps: بڼه

en: Remove
ps: لركول

en: Language
ps: ژبه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Tags
ps: بچوي

en: Advanced options
ps: پرمختللي غوراوي

en: Date
ps: نيټه

en: Search
ps: لټون

en: default
ps: تلواله

en: Image
ps: انځور

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Default
ps: تلواله

en: View
ps: ليد

en: Text
ps: متن

en: ID
ps: پېژند

en: User
ps: غړی

en: Page title
ps: پاڼې سرلیک

en: Block
ps: غونډ

en: Header
ps: سرۍ

en: Footer
ps: پښۍ

en: Hostname
ps: کوربه نوم

en: Media
ps: رسنۍ

en: Navigation
ps: چليدنه

en: Role
ps: ونډه

en: Save changes
ps: بدلونونه خوندي کول

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Tools
ps: توكي

en: English
ps: انګرېزي

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Translation
ps: ژباړه

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Column
ps: ستن

en: Save comment
ps: څرګندون خوندي کول

en: Save content
ps: منځپانګه خوندي کول

en: Adding languages
ps: ژبه زیاتوي
