OpenCulturas (1.1.2) - en to cs translation catalogue (350 entries)

en: Focus
cs: Aktivní pole

en: Home
cs: Domů

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Pages
cs: Stránky

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Moderated content
cs: Moderovaný obsah

en: Username
cs: Uživatelské jméno

en: content
cs: obsah

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: List
cs: Seznam

en: Subject
cs: Předmět

en: Actions
cs: Akce

en: Remove
cs: Odstranit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: more
cs: více

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Administration
cs: Administrace

en: Comments
cs: Komentáře

en: More
cs: Více

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: Tags
cs: Štítky

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Categories
cs: Kategorie

en: Download
cs: Stáhnout

en: Version
cs: Verze

en: File
cs: Soubor

en: Advanced options
cs: Pokročilé volby

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: Size
cs: Velikost

en: Search
cs: Hledat

en: default
cs: výchozí

en: Message
cs: Zpráva

en: No log messages available.
cs: Nejsou k dispozici žádné zprávy v logu.

en: Image
cs: Obrázek

en: Category
cs: Kategorie

en: Feed
cs: Zdroj

en: Name
cs: Jméno

en: Taxonomy term
cs: Termín taxonomie

en: category
cs: kategorie

en: Label
cs: Popisek

en: Changes
cs: Změny

en: Preview
cs: Náhled

en: Help
cs: Nápověda

en: True
cs: Pravda (True)

en: Default
cs: Výchozí

en: Archive
cs: Archiv

en: Icon
cs: Ikona

en: View
cs: Zobrazit

en: Filename
cs: Název souboru

en: Teaser
cs: Úvodník

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: User Name
cs: Uživatelské jméno

en: Attachment
cs: Příloha

en: Back to top
cs: Zpět nahoru

en: User
cs: Uživatel

en: Content type
cs: Typ obsahu

en: Email
cs: E-mail

en: Files
cs: Soubory

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Contact
cs: Kontakt

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Question
cs: Otázka

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Off
cs: Vypnuto

en: Header
cs: Hlavička

en: Footer
cs: Patička

en: Menu link
cs: Položka menu

en: To
cs: Komu

en: From
cs: Od

en: Roles
cs: Role

en: Comment
cs: Komentář

en: Hostname
cs: Hostitel

en: Published
cs: Zveřejněno

en: Filter
cs: Filtr

en: Location
cs: Místo

en: Promoted to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Sticky at top of lists
cs: Přilepit nahoru v seznamu

en: Vocabulary
cs: Slovník

en: Last access
cs: Poslední přístup

en: Severity
cs: Vážnost

en: Fields
cs: Pole

en: Last update
cs: Poslední obnova

en: Authored by
cs: Autor

en: Thumbnail
cs: Náhled

en: Media
cs: Média

en: Plain text
cs: Prostý text

en: Details
cs: Detaily

en: Phone
cs: Telefon

en: Address
cs: Adresa

en: State
cs: Stav

en: Desc
cs: Sestupně

en: Table
cs: Tabulka

en: Events
cs: Události

en: Start date
cs: Datum začátku

en: End date
cs: Datum konce

en: Navigation
cs: Navigace

en: User login
cs: Přihlášení

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
cs: Na @site momentálně probíhá údržba. Zakrátko by měl být web opět v provozu. Děkujeme vám za trpělivost.

en: Save changes
cs: Uložit změny

en: Anonymous
cs: Anonym

en: Tools
cs: Nástroje

en: Sort Criteria
cs: Kritéria řazení

en: Recent comments
cs: Poslední komentáře

en: Profile
cs: Profil

en: Duration
cs: Trvání

en: Function
cs: Funkce

en: Tracker
cs: Sledování příspěvků

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Full
cs: Celé

en: Authored on
cs: Vytvořeno dne

en: Show
cs: Ukázat

en: English
cs: Anglicky

en: ‹ previous
cs: ‹ předchozí

en: next ›
cs: následující ›

en: Member for
cs: Účet existuje již

en: Front page
cs: Titulní stránka

en: Display name
cs: Název zobrazení

en: Languages
cs: Jazyky

en: Map
cs: Mapa

en: author
cs: autor

en: Caption
cs: Popisek

en: Your message has been sent.
cs: Vaše zpráva byla odeslána.

en: People
cs: Uživatelé

en: Blocked
cs: Zablokován

en: Author Name
cs: Jméno autora

en: Glossary
cs: Slovník

en: Revision
cs: Revize

en: Website
cs: Webová stránka

en: Changed
cs: Změněno

en: User page
cs: Stránka uživatele

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Unpublished
cs: Skryto

en: Published comments
cs: Zveřejněné komentáře

en: Sticky
cs: Přilepení

en: Review
cs: Revize

en: Tabs
cs: Záložky

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Anonymous user
cs: Anonym

en: Apply
cs: Použít

en: Translation language
cs: Jazyk překladu

en: Information
cs: Informace

en: Language switcher
cs: Přepínač jazyka

en: Block description
cs: Popis bloku

en: Translation
cs: Překlad

en: Remove field
cs: Odstranit pole

en: Used in
cs: Použito v

en: Permission
cs: Oprávnění

en: Grid
cs: Mřížka

en: Global
cs: Globální

en: Subtitle
cs: Podnadpis

en: Audio file
cs: Zvukový soubor

en: Language code
cs: Kód jazyka

en: Authenticated user
cs: Přihlášený uživatel

en: Profiles
cs: Profily

en: Administrator
cs: Administrátor

en: « first
cs: « první

en: last »
cs: poslední »

en: Addresses
cs: Adresy

en: Cancelled
cs: Stronováno

en: No comments available.
cs: Bez komentářů.

en: Account settings
cs: Nastavení účtu

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
cs: Uživatel se považuje za online po tuto dobu od posledního zobrazení stránky.

en: Keyword
cs: Klíčové slovo

en: Columns
cs: Sloupce

en: Offset
cs: Posun

en: German
cs: Německy

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Skip to main content
cs: Přejít k hlavnímu obsahu

en: Column
cs: Sloupec

en: Publish content
cs: Zveřejnit obsah

en: Unpublish comment
cs: Skrýt komentář

en: Additional information
cs: Doplňující informace

en: Newest first
cs: Nejnovější první

en: Translate
cs: Přeložit

en: Not enabled
cs: Nepovolen

en: Block type
cs: Typ bloku

en: Entity type
cs: Typ entity

en: User account
cs: Uživatelský účet

en: Main navigation
cs: Hlavní navigace

en: Dates
cs: Data

en: Notification recipients
cs: Příjemci oznámení

en: Not applicable
cs: Nelze použít

en: No content available.
cs: Žádný obsah není k dispozici.

en: Primary tabs
cs: Hlavní záložky

en: Secondary tabs
cs: Sekundární záložky

en: Permanent
cs: Trvalý

en: Temporary
cs: Dočasný

en: No files available.
cs: Žádné soubory nejsou k dispozici.

en: Frontpage
cs: Titulní strana

en: Delete comment
cs: Smazat komentář

en: MIME type
cs: Typ MIME

en: Posted in
cs: Příspěvek

en: Upload date
cs: Datum nahrání

en: Dashboard
cs: Ovládací panel

en: Search index
cs: Index pro vyhledávání

en: Publish comment
cs: Zveřejnit komentář

en: Draft
cs: Koncept

en: Cancel changes
cs: Zrušit změny

en: Bulk operations
cs: Hromadné úpravy

en: No results
cs: Žádné výsledky

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: - All -
cs: - Vše -

en: Compact
cs: Kompaktní

en: Publishing status
cs: Stav zveřejnění

en: Who's new
cs: Kdo je nový

en: Language name
cs: Název jazyka

en: Delete redirect
cs: Smazat přesměrování

en: Select language
cs: Vybrat jazyk

en: Personal contact form
cs: Osobní kontaktní formulář

en: Edit field
cs: Upravit pole

en: Who's online
cs: Kdo je online

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Author name
cs: Jméno autora

en: Show more
cs: Zobrazit více

en: Premiere
cs: Prémiový

en: Breadcrumbs
cs: Drobečková navigace

en: Main content
cs: Hlavní obsah

en: Status messages
cs: Stavové zprávy

en: Delete content
cs: Smazat obsah

en: By author
cs: Podle autora

en: Published status
cs: Status zveřejnění

en: Monthly archive
cs: Měsíční archiv

en: 1 hour before
cs: 1 hodinu před

en: Main page content
cs: Obsah hlavní stránky

en: Full comment
cs: Celý komentář

en: Save comment
cs: Uložit komentář

en: Unapproved comments
cs: Neschválené komentáře

en: Revision log message
cs: Zpráva o revizi do logu

en: Full content
cs: Plný obsah

en: Recent content
cs: Nový obsah

en: Unpublish content
cs: Skrýt obsah

en: Make content sticky
cs: Přilepit obsah nahoru v seznamu

en: Make content unsticky
cs: Zrušit přilepení obsahu

en: Promote content to front page
cs: Zobrazit na titulní stránce

en: Remove content from front page
cs: Odstranit obsah z titulní stránky

en: Save content
cs: Uložit obsah

en: Find and manage content.
cs: Hledat a spravovat obsah.

en: The name of the shortcut.
cs: Název zkratky.

en: Taxonomy term page
cs: Stránka termínu taxonomie

en: No people available.
cs: Žádní lidé nejsou k dispozici.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
cs: Administrátor pro vás vytvořil účet na webu [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
cs: Hledat a administrovat uživatele webu.

en: Basic page
cs: Základní stránka

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
cs: Použijte tagy pro seskupení článků podle podobných témat v katergoriích

en: Update URL alias
cs: Aktualizovat URL alias

en: Bulk update
cs: Hromadná aktualizace

en: Recent log messages
cs: Poslední zprávy v logu

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
cs: Spravovat uživatelské účty, role a oprávnění.

en: Changed date
cs: Datum změny

en: The comment author's name.
cs: Jméno autora komentáře.

en: Footer menu
cs: Menu patičky

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Not specified
cs: Nespecifikováno

en: Master
cs: Nadřízené

en: Language direction
cs: Směr textu

en: Full HTML
cs: Plné HTML

en: Original language
cs: Původní jazyk

en: User interface translation
cs: Překlad uživatelského rozhraní

en: You have unsaved changes.
cs: Máte neuložené změny.

en: The user ID of the comment author.
cs: Uživatelské ID autora komentáře.

en: The comment author's home page address.
cs: Domácí stránka autora komentáře.

en: The time that the comment was created.
cs: Čas vytvoření komentáře.

en: The time that the comment was last edited.
cs: Čas poslední úpravy komentáře.

en: The time that the node was last edited.
cs: Čas, kdy byl uzel naposledy upraven.

en: Custom block library
cs: Knihovna vlastních bloků

en: The time that the custom block was last edited.
cs: Čas kdy byl uživatelský blok naposledy upraven.

en: Registering module
cs: Probíhá registrace modulu

en: A brief description of your block.
cs: Stručný popis vašeho bloku.

en: The comment author's email address.
cs: Emailová adresa autora komentáře.

en: Default comments
cs: Výchozí komentáře

en: Allows commenting on content
cs: Umožňuje komentování obsahu

en: Search result highlighting input
cs: Zvýraznit hledaný text ve výsledcích.

en: The username of the content author.
cs: Uživatelské jméno autora obsahu.

en: Submitted by @author_name on @date
cs: Napsal uživatel @author_name dne @date

en: Large (480×480)
cs: Velký (480x480)

en: Medium (220×220)
cs: Střední (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
cs: Náhled (100x100)

en: Default long date
cs: Výchozí dlouhý formát data

en: Default medium date
cs: Výchozí střední formát data

en: Default short date
cs: Výchozí krátký formát data

en: User account menu
cs: Menu uživatelského účtu

en: Block the selected user(s)
cs: Zablokovat vybrané uživatele.

en: Cancel the selected user account(s)
cs: Zrušit vybrané uživatelské účty

en: Unblock the selected user(s)
cs: Odblokovat vybrané uživatele

en: Basic block
cs: Základní blok

en: A basic block contains a title and a body.
cs: Základní blok obsahuje nadpis a text.

en: Basic HTML
cs: Základní HTML

en: Restricted HTML
cs: Omezené HTML

en: Account cancellation request for [user:display-name] at [site:name]
cs: Žádost na zrušení uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name]

en: Replacement login information for [user:display-name] at [site:name]
cs: Náhradní přihlašovací informace pro uživatele [user:display-name] na webu [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name]
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name]

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (pending admin approval)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (čeká na schválení)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (approved)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (schválen)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (blocked)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (zablokován)

en: Account details for [user:display-name] at [site:name] (canceled)
cs: Podrobnosti uživatelského účtu [user:display-name] na webu [site:name] (zrušeno)

en: Links related to the active user account
cs: Odkazy týkající se aktivního uživatelského účtu

en: Administrative task links
cs: Odkazy pro administrativní úkoly

en: Site information links
cs: Odkazy na informace o webu

en: Site section links
cs: Odkazy na hlavní sekce webu

en: User tool links, often added by modules
cs: Odkazy na uživatelské nástroje, často přidané prostřednictvím modulů

en: Find and manage custom blocks.
cs: Hledat a spravovat vlastní bloky.

en: Recent comments.
cs: Nejnovější komentáře.

en: Find and manage files.
cs: Vyhledat a spravovat soubory.

en: All content, by month.
cs: Veškerý obsah, dle měsíce.

en: Recent content.
cs: Poslední obsah.

en: Content belonging to a certain taxonomy term.
cs: Obsah přiřazený k určitému termínu taxonomie.

en: Shows a list of the newest user accounts on the site.
cs: Zobrazuje seznam nejnovějších uživatelských účtů na webu.

en: Who's online block
cs: Blok "Kdo je přihlášen"

en: Shows the user names of the most recently active users, and the total number of active users.
cs: Zobrazuje uživatelská jména naposled aktivních uživatelů a celkový počet aktivních uživatelů.

en: Files overview
cs: Přehled souborů

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
cs: Informace o použití souboru pro {{arguments.fid}}

en: Continuing on
cs: Pokračování na

en: Set a language as default
cs: Nastavit jazyk jako výchozí

en: Filter the search
cs: Filtrovat výsledky vyhledávání

en: Apply your search criteria
cs: Použít vaše vyhledavací kritéria.

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
cs: Pro použití vyhledavacích kritérií, klikněte na tlačítko<em>Filtrovat</em>.

en: Validate the translation
cs: Validovat překlad

en: Find and manage content
cs: Najít a spravovat obsah

en: Name or email contains
cs: Jméno nebo email obsahuje

en: A list of new users
cs: Seznam nových uživatelů

en: There are currently @total users online.
cs: Počet právě přihlášených uživatelů: @total

en: Filter actions
cs: Filtrovat akce

en: Add, rearrange or remove filters.
cs: Přidat, uspořádat nebo odstranit filtry.

en: Sort actions
cs: Seřadit akce

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
cs: Přidat, uspořádat nebo odstranit pravidla řazení.

en: Delete media
cs: Smazat média

en: Publish media
cs: Zveřejnit média

en: Unpublish media
cs: Skrýt média

en: Place Blocks
cs: Umístit bloky

en: Find and manage comments.
cs: Hledat a spravovat komentáře.

en: Comments published
cs: Komentáře zveřejněny

en: Cookies are small text files that are placed by your browser on your device in order to store certain information. Using the information that is stored and returned, a website can recognize that you have previously accessed and visited it using the browser on your end device. We use this information to arrange and display the website optimally in accordance with your preferences. Within this process, only the cookie itself is identified on your device. Personal data is only stored following your express consent or where this is absolutely necessary to enable use the service provided by us and accessed by you.
cs: Soubory cookie jsou malé textové soubory, které prohlížeč ukládá do vašeho zařízení za účelem uložení určitých informací. Na základě uložených a vrácených informací může webová stránka rozpoznat, že jste ji již dříve navštívili pomocí prohlížeče ve vašem koncovém zařízení. Tyto informace používáme k optimálnímu uspořádání a zobrazení webových stránek v souladu s vašimi preferencemi. V rámci tohoto procesu je ve vašem zařízení identifikován pouze samotný soubor cookie. Osobní údaje jsou ukládány pouze na základě vašeho výslovného souhlasu nebo v případech, kdy je to nezbytně nutné k tomu, aby bylo možné využívat námi poskytované služby, ke kterým máte přístup.

en: <table>
    	<thead>
    		<tr>
    			<th width="15%">Cookie name</th>
    			<th width="15%">Default expiration time</th>
    			<th>Description</th>
    		</tr>
    	</thead>
    	<tbody>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">SSESS&lt;ID&gt;</code></td>
    			<td>1 month</td>
    			<td>If you are logged in to this website, a session cookie is required to identify and connect your browser to your user account in the server backend of this website.</td>
    		</tr>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">cookiesjsr</code></td>
    			<td>1 year</td>
    			<td>When you visited this website for the first time, you were asked for your permission to use several services (including those from third parties) that require data to be saved in your browser (cookies, local storage). Your decisions about each service (allow, deny) are stored in this cookie and are reused each time you visit this website.</td>
    		</tr>
    	</tbody>
    </table>
cs: <table>
    	<thead>
    		<tr>
    			<th width="15%">Jméno Cookie</th>
    			<th width="15%">Výchozí doba platnosti</th>
    			<th>Popis</th>
    		</tr>
    	</thead>
    	<tbody>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">SSESS&lt;ID&gt;</code></td>
    			<td>1 měsíc</td>
    			<td>Pokud jste na těchto webových stránkách přihlášeni, je k identifikaci a připojení vašeho prohlížeče k vašemu uživatelskému účtu na serveru těchto webových stránek vyžadován soubor session cookie.</td>
    		</tr>
    		<tr>
    			<td><code dir="ltr" translate="no">cookiesjsr</code></td>
    			<td>1 rok</td>
    			<td>Když jste poprvé navštívili tyto webové stránky, byli jste požádáni o souhlas s používáním několika služeb (včetně služeb třetích stran), které vyžadují ukládání údajů do vašeho prohlížeče (soubory cookie, místní úložiště). Vaše rozhodnutí o každé službě (povolit, zamítnout) se ukládá do tohoto souboru cookie a je znovu použito při každé návštěvě těchto webových stránek.</td>
    		</tr>
    	</tbody>
    </table>
