OpenCulturas (1.2.3) - en to ca translation catalogue (179 entries)

en: Home
ca: Inici

en: Title
ca: Títol

en: Body
ca: Cos

en: Status
ca: Estat

en: Operations
ca: Operacions

en: Content
ca: Contingut

en: content
ca: contingut

en: Type
ca: Tipus

en: Remove
ca: Elimina

en: Language
ca: Llengua

en: Disabled
ca: Inhabilitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Administration
ca: Administració

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Download
ca: Baixa

en: Advanced options
ca: Opcions avançades

en: Date
ca: Data

en: Search
ca: Cerca

en: default
ca: predeterminat

en: Image
ca: Imatge

en: Category
ca: Categoria

en: Name
ca: Nom

en: category
ca: categoria

en: Label
ca: Etiqueta

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Default
ca: Per defecte

en: Archive
ca: Arxiva

en: View
ca: Mostra

en: Audio
ca: Àudio

en: Event
ca: Esdeveniment

en: User
ca: Usuari

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Block
ca: Bloc

en: Logo
ca: Logotip

en: Header
ca: Capçalera

en: Footer
ca: Peu

en: Hostname
ca: Nom de l'ordinador

en: Location
ca: Localització

en: Fields
ca: Camps

en: Gallery
ca: Galeria

en: Media
ca: Multimèdia

en: Plain text
ca: Text pla

en: Events
ca: Esdeveniments

en: Navigation
ca: Navegació

en: Role
ca: Rol

en: Save changes
ca: Desa els canvis

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Tools
ca: Eines

en: Sort Criteria
ca: Criteris d'ordenació

en: Profile
ca: Perfil

en: Duration
ca: Durada

en: Tracker
ca: Seguidor

en: Notifications
ca: Notificacions

en: Share
ca: Comparteix

en: English
ca: Anglès

en: Display name
ca: Nom de la presentació

en: Languages
ca: Llengües

en: Server name
ca: Nom del servidor

en: Your message has been sent.
ca: El vostre missatge s'ha enviat.

en: Website
ca: Lloc web

en: User page
ca: Pàgina d'usuari

en: Output format
ca: Format de sortida

en: Anonymous user
ca: Usuari anònim

en: Translation language
ca: Llengua de la traducció

en: Translation
ca: Traducció

en: Remove field
ca: Eliminar camp

en: Subtitle
ca: Subtítol

en: Language code
ca: Codi de llengua

en: Authenticated user
ca: Usuari autenticat

en: Profiles
ca: Perfils

en: Administrator
ca: Administrador

en: Account settings
ca: Paràmetres del compte

en: German
ca: Alemany

en: Machine name
ca: Nom-màquina

en: Skip to main content
ca: Vés al contingut

en: Column
ca: Columna

en: Publish content
ca: Publica el contingut

en: Unpublish comment
ca: Retira el comentari

en: Additional information
ca: Informació addicional

en: Member
ca: Membre

en: Translate
ca: Tradueix

en: Choose
ca: Tria

en: Not enabled
ca: No habilitat

en: Main navigation
ca: Navegació principal

en: Notification recipients
ca: Destinataris de la notificació

en: Not applicable
ca: No aplicable

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Websites
ca: Pàgines web

en: Delete comment
ca: Suprimeix el comentari

en: Publish comment
ca: Publica el comentari

en: Cancel changes
ca: Cancel·la els canvis

en: Compact
ca: Compacta

en: Language name
ca: Nom de la llengua

en: Delete redirect
ca: Suprimeix la redirecció

en: Select language
ca: Selecciona la llengua

en: Personal contact form
ca: Formulari de contacte personal

en: Edit field
ca: Edita el camp

en: Magazine
ca: Revista

en: Breadcrumbs
ca: Fil d'ariadna

en: Delete content
ca: Suprimeix el contingut

en: Save comment
ca: Desa el comentari

en: Unpublish content
ca: Retira el contingut

en: Make content sticky
ca: Fes el contingut estàtic

en: Make content unsticky
ca: Fes el contingut no estàtic

en: Promote content to front page
ca: Promou el contingut a la portada

en: Remove content from front page
ca: Elimina el contingut de la portada

en: Save content
ca: Desa el contingut

en: Basic page
ca: Pàgina bàsica

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
ca: Utilitzeu les etiquetes per a agrupar en categories els articles de temes similars.

en: Update URL alias
ca: Actualitza l'àlies URL

en: Not specified
ca: Sense especificar

en: Language direction
ca: Direcció de l'idioma

en: Full HTML
ca: HTML complet

en: Powered by
ca: Funciona amb

en: User interface translation
ca: Traducció de la interfície d'usuari

en: Unpublish taxonomy term
ca: Retira el terme de taxonomia

en: You have unsaved changes.
ca: Teniu canvis no desats.

en: A brief description of your block.
ca: Una breu descripció del vostre bloc.

en: Adding languages
ca: Afegir llengües

en: Default comments
ca: Comentaris predeterminats

en: Allows commenting on content
ca: Permet comentar al contingut

en: Submitted by @author_name on @date
ca: Enviat per @author_name el @date

en: Large (480×480)
ca: Gran (480x480)

en: Medium (220×220)
ca: Mitjà (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
ca: Miniatura (100×100)

en: User account menu
ca: Menú del compte d'usuari

en: Block the selected user(s)
ca: Bloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Cancel the selected user account(s)
ca: Cancel·la els comptes d'usuari seleccionats

en: Unblock the selected user(s)
ca: Desbloqueja el(s) usuari(s) seleccionat(s)

en: Basic block
ca: Bloc bàsic

en: A basic block contains a title and a body.
ca: Un bloc bàsic conté un títol i un cos.

en: Website feedback
ca: Feedback del web

en: Basic HTML
ca: HTML bàsic

en: Restricted HTML
ca: HTML restringit

en: Links related to the active user account
ca: Enllaços relacionats amb el compte d'usuari actiu

en: Administrative task links
ca: Enllaços de tasques administratives

en: Site information links
ca: Enllaços a la informació del lloc

en: Site section links
ca: Enllaços a les seccions del lloc

en: User tool links, often added by modules
ca: Enllaços a eines d'usuari, normalment afegits pels mòduls

en: Editing languages
ca: Editant llengües

en: View edit page
ca: Pàgina d'edició de la vista

en: <p>This page provides the ability to add common languages to your site.</p><p>If the desired language is not available, you can add a custom language.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'afegir llengües comunes al vostre lloc.</p><p>Si la llengua que voleu no està disponible, podeu afegir-ne una de personalitzada.</p>

en: <p>Choose a language from the list, or choose "Custom language..." at the end of the list.</p><p>Click the "Add language" button when you are done choosing your language.</p><p>When adding a custom language, you will get an additional form where you can provide the name, code, and direction of the language.</p>
ca: <p>Escolliu una llengua de la llista o seleccioneu "Llengua personalitzada..." del final d'aquesta.</p><p>Feu clic al botó "Afegeix una llengua" quan hagueu escollit la vostra llengua.</p><p>En afegir llengües personalitzades, disposareu d'un formulari addicional on podreu proporcionar el nom, codi i direcció de la llengua.</p>

en: <p>This page provides the ability to edit a language on your site, including custom languages.</p>
ca: <p>Aquesta pàgina proporciona l'habilitat d'editar una llengua al vostre lloc, incloent llengües comunes.</p>

en: <p>The "Languages" page allows you to add, edit, delete, and reorder languages for the site.</p>
ca: <p>La pàgina de "Llengües" us permet afegir, editar, eliminar i reordenar llengües pel lloc.</p>

en: <p>To add more languages to your site, click the "Add language" button.</p><p>Added languages will be displayed in the language list and can then be edited or deleted.</p>
ca: <p>Per afegir més llengües al vostre lloc, feu clic al botó "Afegeix una llengua".</p><p>Les llengües afegides es mostraran al llistat de llengües i a partir de llavors es poden editar o eliminar.</p>

en: Reordering languages
ca: Reordenament de les llengües

en: Set a language as default
ca: Estableix l'idioma per defecte

en: Modifying languages
ca: Modificant les llengües

en: Choose the language you want to translate.
ca: Escolliu la llengua que voleu traduir.

en: Enter the specific word or sentence you want to translate, you can also write just a part of a word.
ca: Introduïu la paraula específica o la frase que voleu traduir. Podeu escriure només una part de la paraula.

en: Filter the search
ca: Filtra la cerca

en: Apply your search criteria
ca: Apliqueu el vostre criteri de cerca

en: To apply your search criteria, click on the <em>Filter</em> button.
ca: Per aplicar el criteri de cerca, feu clic al botó <em>Filtra</em>.

en: Validate the translation
ca: Valida la traducció

en: Manage view settings
ca: Gestiona els paràmetres de la vista

en: View or edit the configuration.
ca: Visualitzeu o editeu la configuració.

en: Displays in this view
ca: Presentacions en aquesta vista

en: A display is a way of outputting the results, e.g., as a page or a block. A view can contain multiple displays, which are listed here. The active display is highlighted.
ca: Una presentació és la forma de mostrar els resultats, per exemple, com una pàgina o un bloc. Una vista pot contenir múltiples presentacions que es mostren aquí.  La presentació activa es mostra destacada.

en: View administration
ca: Administració de la vista

en: If this view uses fields, they are listed here. You can click on a field to configure it.
ca: Si aquesta vista usa camps, es llisten aquí. Podeu fer clic en un camp per a configurar-lo.

en: Filter your view
ca: Filtra la teva vista

en: Add filters to limit the results in the output. E.g., to only show content that is <em>published</em>, you would add a filter for <em>Published</em> and select <em>Yes</em>.
ca: Afegiu filtres per a limitar els resultats en la sortida. Per exemple, per a mostrar només contingut que estigui <em>publicat</em>, heu d'afegir un filtre per <em>Publicat</em> i seleccionar <em>Sí</em>.

en: Filter actions
ca: Filtra les accions

en: Add, rearrange or remove filters.
ca: Afegeix, reordena o elimina filtres.

en: Control the order in which the results are output. Click on an active sort rule to configure it.
ca: Controleu l'ordre en què es mostren els resultats. Feu clic a una regla d'ordenació activa per a configurar-la.

en: Sort actions
ca: Ordena les accions

en: Add, rearrange or remove sorting rules.
ca: Afegeix, ordena o elimina regles d'ordenació.

en: Show a preview of the view output.
ca: Mostra una previsualització del resultat de la vista.

en: Delete media
ca: Suprimeix mèdia

en: Save media
ca: Desa mèdia

en: Publish media
ca: Publica mèdia

en: Unpublish media
ca: Retira mèdia

en: Combine multiple fields together and search by them.
ca: Combina diversos camps junts i cerca amb ells.

en: <p>Now that you have an overview of the "Add languages" feature, you can continue by:<ul><li>Adding a language</li><li>Adding a custom language</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Viewing configured languages</a></li></ul></p>
ca: <p>Ara que teniu un resum de la funcionalitat d'"Afegir llengües", podeu continuar per:<ul><li>Afegir una llengua</li><li>Afegir una llengua personalitzada</li><li><a href="[site:url]admin/config/regional/language">Veure les llengües configurades</a></li></ul></p>

[ctx: Workflow state label]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: Workflow state label]
en: Published
ca: Publicat

[ctx: Workflow transition label]
en: Create New Draft
ca: Crea un nou esborrany

[ctx: Workflow transition label]
en: Publish
ca: Publica
