OpenCulturas (all releases) - en to el translation catalogue (164 entries)

en: Focus
el: Εστίαση

en: Home
el: Αρχική

en: Title
el: Τίτλος

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: Status
el: Κατάσταση

en: Register
el: Εγγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: content
el: ύλη

en: Type
el: Τύπος

en: Author
el: Συντάκτης

en: Subject
el: Θέμα

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Description
el: Περιγραφή

en: Language
el: Γλώσσα

en: Article
el: Άρθρο

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: On
el: Ανοικτό

en: Yes
el: Ναι

en: No
el: Όχι

en: Homepage
el: Ιστοσελίδα

en: Categories
el: Κατηγορίες

en: Download
el: Λήψη

en: Date
el: Ημερομηνία

en: None
el: Κανένα

en: default
el: προεπιλογή

en: Image
el: Εικόνα

en: Category
el: Κατηγορία

en: Name
el: Όνομα

en: Taxonomy term
el: Όρος ταξινόμισης

en: Label
el: Ετικέτα

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: View
el: Προβολή

en: Menu
el: Μενού

en: Teaser
el: Περικομμένη μορφή

en: Event
el: Συμβάν

en: Text
el: Κείμενο

en: Components
el: Συστατικά

en: Upload
el: Αποστολή

en: User
el: Χρήστης

en: User ID
el: Αναγνωριστικό χρήστη

en: Contact
el: Επικοινωνία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Block
el: Μπλοκ

en: Logo
el: Λογότυπο

en: Url
el: Διεύθυνση (URL)

en: Off
el: Κλειστό

en: Header
el: Κεφαλίδα

en: Footer
el: Υποσέλιδο

en: Menu link
el: Σύνδεσμος μενού

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Hostname
el: Όνομα υπολογιστή

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Promoted to front page
el: Προβιβασμένο στην πρώτη σελίδα

en: Sticky at top of lists
el: Καρφιτσωμένο στην κορυφή στις λίστες

en: URL alias
el: Ψευδώνυμο URL

en: Term
el: Όρος

en: Gallery
el: Γκαλερί

en: Authored by
el: Συντάχθηκε από

en: Thumbnail
el: Μικρογραφία

en: Media
el: Μέσα

en: Plain text
el: Απλό κείμενο

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Events
el: Γεγονότα

en: Navigation
el: Πλοήγηση

en: Role
el: Ρόλος

en: User login
el: Είσοδος

en: Users
el: Χρήστες

en: Online
el: Σε λειτουργία

en: Profile
el: Προφίλ

en: Close
el: Κλείσιμο

en: Duration
el: Διάρκεια

en: Function
el: Λειτουργία

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Full
el: Πλήρες

en: Authored on
el: Συντάχθηκε στις

en: Token
el: Σύμβολο (token) αντικατάστασης

en: Front page
el: Αρχική σελίδα

en: Display name
el: Εμφάνιση ονόματος

en: Map
el: Χάρτης

en: Caption
el: Λεζάντα

en: Your message has been sent.
el: Το μήνυμά σας στάλθηκε.

en: Style
el: Στυλ

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Information
el: Πληροφορίες

en: Language switcher
el: Αλλαγή γλώσσας

en: Block description
el: Περιγραφή του μπλοκ

en: Global
el: Καθολικό

en: Subtitle
el: Υπότιτλος

en: Profiles
el: Προφίλ χρηστών

en: Addresses
el: Διευθύνσεις

en: Account settings
el: Ρυθμίσεις λογαριασμού

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Skip to main content
el: Παράκαμψη προς το κυρίως περιεχόμενο

en: Column
el: Στήλη

en: Unpublish comment
el: Άρση δημοσίευσης σχολίου

en: Additional information
el: Πρόσθετες πληροφορίες

en: Not enabled
el: Απενεργοποιημένο

en: User account
el: Λογαριασμός χρήστη

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: Dates
el: Ημερομηνίες

en: Display type
el: Τύπος εμφάνισης

en: Not applicable
el: Μη εφαρμόσιμο

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Delete comment
el: Διαγραφή σχολίου

en: My content
el: Η ύλη μου

en: Search index
el: Ευρετήριο αναζήτησης

en: Publish comment
el: Δημοσίευση σχολίου

en: Compact
el: Συμπαγής

en: Personal contact form
el: Προσωπική φόρμα επικοινωνίας

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Full comment
el: Πλήρες σχόλιο

en: Save comment
el: Αποθήκευση σχολίου

en: Full content
el: Πλήρες περιεχόμενο

en: The name of the shortcut.
el: Το όνομα της συντόμευσης.

en: Taxonomy term page
el: Σελίδα όρων ταξινόμησης

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: The comment author's name.
el: Το όνομα του συντάκτη του σχολίου.

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Not specified
el: Δεν προσδιορίζεται

en: Full HTML
el: Πλήρης HTML

en: You have unsaved changes.
el: Έχετε αλλαγές που δεν έχουν αποθηκευτεί.

en: The comment author's home page address.
el: Η διεύθυνση της αρχικής σελίδας του συντάκτη του σχολίου.

en: The time that the comment was created.
el: Η ώρα που το σχόλιο δημιουργήθηκε.

en: The time that the comment was last edited.
el: Η ώρα που το σχόλιο επεξεργάστηκε τελευταία φορά.

en: The time that the custom block was last edited.
el: Η ώρα που έγινε η τελευταία επεξεργασία στο προσαρμοσμένο μπλοκ.

en: The time that the term was last edited.
el: Πότε επεξεργάστηκε τελευταία φορά ο όρος.

en: A brief description of your block.
el: Μια σύντομη περιγραφή του μπλοκ σας.

en: The comment author's email address.
el: Η διεύθυνση email του συντάκτη του σχολίου.

en: Default comments
el: Προεπιλεγμένα σχόλια

en: Allows commenting on content
el: Επιτρέπει τον σχολιασμό στο περιεχόμενο

en: Search result highlighting input
el: Αποτέλεσμα αναζήτησης με επισήμανση της εισόδου

en: The username of the content author.
el: Το όνομα χρήστη του συντάκτη περιεχομένου.

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: Large (480×480)
el: Μεγάλο (480x480)

en: Medium (220×220)
el: Μεσαίο (220x220)

en: Thumbnail (100×100)
el: Μικρογραφία (100x100)

en: HTML Date
el: HTML Ημερομηνία

en: HTML Month
el: HTML Μήνας

en: HTML Time
el: HTML Ώρα

en: HTML Week
el: HTML Εβδομάδα

en: HTML Year
el: HTML Έτος

en: Default long date
el: Προκαθορισμένη πλήρης ημερομηνία

en: Default medium date
el: Προεπιλoγή μεσαίας ημερομηνίας

en: Default short date
el: Προεπιλoγή σύντομης ημερομηνίας

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic block
el: Βασικό μπλοκ

en: A basic block contains a title and a body.
el: Ένα βασικό μπλοκ περιέχει έναν τίτλο και ένα κυρίως κείμενο.

en: Website feedback
el: Σχόλια για τον ιστότοπο

en: Basic HTML
el: Βασική HTML

en: Restricted HTML
el: HTML με περιορισμούς
