OpenCulturas (all releases) - en to eu translation catalogue (111 entries)

en: Focus
eu: Fokatze

en: Home
eu: Azala

en: Title
eu: Izenburua

en: Body
eu: Gorputza

en: Status
eu: Egoera

en: Register
eu: Erregistratu

en: Operations
eu: Eragiketak

en: Content
eu: Edukia

en: Type
eu: Mota

en: Author
eu: Egilea

en: Subject
eu: Gaia

en: Remove
eu: Ezabatu

en: Description
eu: Azalpena

en: Language
eu: Hizkuntza

en: Disabled
eu: Ezgaituta

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Yes
eu: Bai

en: No
eu: Ez

en: Homepage
eu: Azaleko orria

en: Download
eu: Deskargatu

en: Date
eu: Data

en: None
eu: Bat ere ez

en: Image
eu: Irudia

en: Category
eu: Kategoria

en: Name
eu: Izena

en: Label
eu: Etiketa

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Help
eu: Laguntza

en: Menu
eu: Menua

en: Teaser
eu: Laburpena

en: Text
eu: Testua

en: ID
eu: IDa

en: Upload
eu: Igo

en: User
eu: Erabiltzailea

en: Email
eu: Eposta

en: User ID
eu: Erabiltzaile IDa

en: Contact
eu: Kontaktatu

en: Created
eu: Sortua

en: Page title
eu: Orriaren izenburua

en: Block
eu: Blokea

en: Logo
eu: Logotipoa

en: Url
eu: URLa

en: Header
eu: Goiburua

en: Footer
eu: Orri-oina

en: Menu link
eu: Menu esteka

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Hostname
eu: Ostalari izena

en: Published
eu: Argitaratua

en: Filter
eu: Iragazkia

en: Location
eu: Kokalekua

en: Promoted to front page
eu: Atariko orria sustatua

en: Sticky at top of lists
eu: Zerrenden gainean itsaskor

en: URL alias
eu: URL ezizenak

en: Term
eu: Termino

en: Authored by
eu: Honek egina:

en: Thumbnail
eu: Iruditxoa

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Address
eu: Helbidea

en: Members
eu: Kideak

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Role
eu: Rol

en: User login
eu: Saioaren hasiera

en: Close
eu: Itxi

en: Duration
eu: Iraupena

en: Function
eu: Funtzioa

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Full
eu: Osoa

en: Authored on
eu: Noiz egina:

en: Teasers
eu: Laburpenak

en: Display name
eu: Bistaratu izena

en: Map
eu: Mapa

en: Your message has been sent.
eu: Zure mezua bidali da.

en: Style
eu: Estiloa

en: Changed
eu: Aldatuta

en: My bookmarks
eu: Nire liburu-markak

en: Document
eu: Dokumentua

en: Tabs
eu: Fitxak

en: Information
eu: Informazioa

en: Block description
eu: Blokearen azalpena

en: Subtitle
eu: Azpi-izenburua

en: Account settings
eu: kontuaren ezarpenak

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: Column
eu: Zutabe

en: Additional information
eu: Informazio gehigarria

en: Not enabled
eu: Ezgaitua

en: User account
eu: Erabiltzaile kontua

en: Main navigation
eu: Nabigazio nagusia

en: Display type
eu: Bistaratu mota

en: Primary tabs
eu: Atal primarioak

en: Secondary tabs
eu: Atal sekundarioak

en: Search index
eu: Bilaketa indizea

en: Background image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Personal contact form
eu: Kontaktatzeko formulario pertsonala

en: Breadcrumbs
eu: Ogi-apurrak

en: Main content
eu: Eduki nagusia

en: Status messages
eu: Egoera mezuak

en: Main page content
eu: Orrialde nagusiaren edukia

en: Full comment
eu: Iruzkin osoa

en: Full content
eu: Eduki osoa

en: The name of the shortcut.
eu: Laistebidearen izena.

en: Taxonomy term page
eu: Taxonomia terminoen orria

en: You have unsaved changes.
eu: Gorde gabeko aldaketak dituzu.

en: Default comments
eu: Iruzkin lehentsiak

en: The username of the content author.
eu: Egilearen erabiltzaile izena.

en: HTML Date
eu: HTML Data

en: HTML Datetime
eu: HMTL data eta ordua

en: HTML Month
eu: HTML Hilabetea

en: HTML Time
eu: HTML Ordua

en: HTML Week
eu: HTML Astea

en: HTML Year
eu: HTML urtea

en: User account menu
eu: Erabiltzaile kontuaren menua
