OpenCulturas (all releases) - en to fi translation catalogue (173 entries)

en: Focus
fi: Aktivointi

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Subject
fi: Aihe

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Article
fi: Artikkeli

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: On
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Recommendations
fi: Suositukset

en: Homepage
fi: Kotisivu

en: Categories
fi: Kategoriat

en: Download
fi: Lataa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: None
fi: Ei mitään

en: Image
fi: Kuva

en: Category
fi: Kategoria

en: Name
fi: Nimi

en: Taxonomy term
fi: Luokittelutermi

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Help
fi: Ohje

en: Default
fi: Oletus

en: Archive
fi: Arkisto

en: View
fi: Näytä

en: Menu
fi: Valikko

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Text
fi: Teksti

en: Components
fi: Komponentit

en: Upload
fi: Siirrä

en: User
fi: Käyttäjä

en: Email
fi: Sähköpostiosoite

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Contact
fi: Ota yhteyttä

en: Created
fi: Luotu

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Url
fi: Osoite

en: Off
fi: Pois päältä

en: Header
fi: Ylätunniste

en: Footer
fi: Alatunniste

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: Comment
fi: Kommentti

en: Hostname
fi: Verkkotunnus

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Location
fi: Sijainti

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: URL alias
fi: Osoitealias

en: Term
fi: Termi

en: Gallery
fi: Galleria

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Plain text
fi: Puhdas teksti

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: Members
fi: Jäsenet

en: Navigation
fi: Navigaatio

en: Role
fi: Rooli

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Online
fi: Sivusto on käytössä

en: Profile
fi: Profiili

en: Close
fi: Sulje

en: Duration
fi: Kesto

en: Function
fi: Funktio

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Full
fi: Kokonainen

en: Share
fi: Jaa

en: Authored on
fi: Luotu

en: English
fi: englanti

en: Token
fi: Muuttuja

en: Front page
fi: Etusivu

en: Display name
fi: Näyttönimi

en: Map
fi: Kartta

en: Caption
fi: Kuvateksti

en: Your message has been sent.
fi: Viestisi on lähetetty.

en: Contact information
fi: Yhteystiedot

en: Style
fi: Tyyli

en: Changed
fi: Muuttunut

en: My bookmarks
fi: Kirjanmerkkini

en: User page
fi: Käyttäjäsivu

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Information
fi: Tietoa

en: Language switcher
fi: Kielen vaihtaja

en: Block description
fi: Lohkon kuvaus

en: Global
fi: Yleinen

en: Subtitle
fi: Alaotsikko

en: Addresses
fi: Osoitteet

en: Cancelled
fi: Peruutettu

en: Account settings
fi: Käyttäjätilin asetukset

en: German
fi: saksa

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Headline
fi: Otsikko

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Attribution
fi: Nimi mainittava

en: Column
fi: Palsta

en: Additional information
fi: Lisätietoja

en: Member
fi: Jäsen

en: Not enabled
fi: Ei käytössä

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Dates
fi: Päivämäärät

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: Notification recipients
fi: Ilmoituksen vastaanottajat

en: Not applicable
fi: Ei käytössä

en: Tagline
fi: Iskulause

en: Meta tags
fi: Meta-kentät

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: Scheduled
fi: Ajastettu

en: Compact
fi: Kompakti

en: Personal contact form
fi: Henkilökohtainen yhteydenotto

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Full comment
fi: Koko kommentti

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: The name of the shortcut.
fi: Oikopolun nimi.

en: Taxonomy term page
fi: Luokittelusanojen sivu

en: Basic page
fi: Perussivu

en: Document language
fi: Asiakirjan kieli

en: The comment author's name.
fi: Kommentin kirjoittajan nimi.

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Not specified
fi: Ei määritelty

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: Select media
fi: Valitse tiedosto

en: You have unsaved changes.
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia.

en: The user ID of the comment author.
fi: Kommentin kirjoittajan käyttäjä ID.

en: The comment author's home page address.
fi: Kommentin kirjoittajan kotisivun osoite.

en: The comment author's hostname.
fi: Kommentin kirjoittajan konenimi.

en: The time that the comment was created.
fi: Kommentin luontiajankohta.

en: The time that the comment was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kommenttia viimeksi muokattiin.

en: The time that the node was created.
fi: Solmun luontiajankohta.

en: The time that the node was last edited.
fi: Ajankohta jolloin solmua viimeksi muokattiin.

en: The time that the custom block was last edited.
fi: Ajankohta jolloin kustomoitua lohkoa viimeksi muokattiin.

en: The time that the term was last edited.
fi: Kellonaika jolloin termiä viimeksi päivitettiin.

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

en: A brief description of your block.
fi: Lohkosi lyhyt kuvaus.

en: The comment author's email address.
fi: Kommentin kirjoittajan sähköpostiosoite.

en: Default comments
fi: Oletuskommentit

en: Allows commenting on content
fi: Sallii sisällön kommentoinnin

en: Search result highlighting input
fi: Valittu hakutulos

en: The username of the content author.
fi: Sisällön luojan käyttäjänimi.

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
fi: D, d.m.Y - H:i

en: Default long date
fi: Päivämäärä pitkässä muodossa

en: Default medium date
fi: Päivämäärä keskipitkässä muodossa

en: Default short date
fi: Päivämäärä lyhyessä muodossa

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
fi: d.m.Y - H:i

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Website feedback
fi: Sivuston palaute

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: Combine multiple fields together and search by them.
fi: Yhdistä useita kenttiä ja hae niiden perusteella.
