OpenCulturas (all releases) - en to hu translation catalogue (283 entries)

en: Focus
hu: Fókusz

en: Home
hu: Címlap

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Register
hu: Felhasználó létrehozása

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: content
hu: tartalom

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Language
hu: Nyelv

en: Article
hu: Cikk

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Administration
hu: Adminisztráció

en: On
hu: Be

en: Tags
hu: Címkék

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Homepage
hu: Címlap

en: Categories
hu: Kategóriák

en: Download
hu: Letölt

en: Date
hu: Dátum

en: None
hu: Nincs

en: default
hu: alapértelmezés

en: Image
hu: Kép

en: Category
hu: Kategória

en: Name
hu: Név

en: Taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés

en: Bulk edit
hu: Tömeges szerkesztés

en: Legal
hu: Jogi nyilatkozat

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Help
hu: Súgó

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Archive
hu: Archiválás

en: View
hu: Megtekintés

en: Audio
hu: Hanganyag

en: Menu
hu: Menü

en: Teaser
hu: Bevezető

en: Event
hu: Esemény

en: Text
hu: Szöveg

en: Components
hu: Összetevők

en: ID
hu: Azonosító

en: Upload
hu: Feltöltés

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Contact
hu: Kapcsolat

en: Created
hu: Létrehozva

en: Manages configuration of questions for a FAQ page.
hu: A GYIK-oldal kérdéseinek beállításai.

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Block
hu: Blokk

en: Logo
hu: Logó

en: Event type
hu: Eseménytípus

en: Url
hu: Webcím

en: Off
hu: Ki

en: Header
hu: Fejléc

en: Footer
hu: Lábléc

en: Menu link
hu: Menühivatkozás

en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Hostname
hu: Kiszolgáló neve

en: Published
hu: Közzétéve

en: Filter
hu: Szűrő

en: Location
hu: Helyszín

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Sticky at top of lists
hu: Kiemelt, az oldal tetejére

en: URL alias
hu: Webcímálnév

en: Term
hu: Kifejezés

en: Gallery
hu: Galéria

en: Authored by
hu: Szerző

en: Thumbnail
hu: Bélyegkép

en: Media
hu: Média

en: Plain text
hu: Egyszerű szöveg

en: Details
hu: Részletek

en: Phone
hu: Telefon

en: Address
hu: Cím

en: Members
hu: Tagok

en: Events
hu: Események

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Role
hu: Szerepkör

en: Location Type
hu: Helyszín típusa

en: User login
hu: Bejelentkezés

en: Users
hu: Felhasználók

en: Tools
hu: Eszközök

en: Profile
hu: Profil

en: Close
hu: Bezár

en: Duration
hu: Időtartam

en: Function
hu: Függvény

en: Notifications
hu: Értesítések

en: Full
hu: Teljes

en: Share
hu: Megosztás

en: Authored on
hu: Beküldés ideje

en: English
hu: angol

en: Token
hu: Vezérjel

en: Teasers
hu: Bevezetők

en: Front page
hu: Címlap

en: Display name
hu: Megjelenített név

en: Header Image
hu: Fejléckép

en: Map
hu: Térkép

en: Hybrid
hu: Hibrid

en: Caption
hu: Képaláírás

en: Your message has been sent.
hu: Az üzenet elküldve.

en: Contact information
hu: Elérhetőségek

en: Style
hu: Stílus

en: Website
hu: Webhely

en: Changed
hu: Módosítva

en: My bookmarks
hu: Saját könyvjelzők

en: Document
hu: Dokumentum

en: Slider
hu: Csúszka

en: User page
hu: Felhasználói oldal

en: Facet
hu: Finomító

en: Locality
hu: Helység

en: Embed code
hu: Beágyazási kód

en: Tabs
hu: Fülek

en: Information
hu: Információ

en: Language switcher
hu: Nyelvválasztó

en: Block description
hu: Blokk leírása

en: Global
hu: Általános

en: Subtitle
hu: Alcím

en: Audio file
hu: Hangfájl

en: Profiles
hu: Profilok

en: Recipient email
hu: Címzett

en: Edit content
hu: Tartalom szerkesztése

en: Addresses
hu: Címek

en: Cancelled
hu: Visszavonva

en: Account settings
hu: Fiókbeállítások

en: German
hu: német

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: Headline
hu: Címsor

en: Skip to main content
hu: Ugrás a tartalomra

en: Accessibility
hu: Akadálymentesség

en: Attribution
hu: Tulajdonos

en: Download Url
hu: Letöltési webcím

en: Configure Block
hu: Blokk beállítása

en: Column
hu: Oszlop

en: Publish content
hu: Tartalom közzététele

en: Unpublish comment
hu: A hozzászólás elrejtése

en: Additional information
hu: További tudnivaló

en: Member
hu: Tag

en: Not enabled
hu: Nincs engedélyezve

en: Page Type
hu: Oldaltípus

en: User account
hu: Felhasználói fiók

en: Main navigation
hu: Fő navigáció

en: Dates
hu: Dátumok

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Notification recipients
hu: Értesítés címzettjei

en: Not applicable
hu: Nem alkalmazható

en: Meta tags
hu: Meta jelölők

en: Primary tabs
hu: Elsődleges fülek

en: Secondary tabs
hu: Másodlagos fülek

en: Locations
hu: Helyszínek

en: Origin
hu: Kezdőpont

en: Websites
hu: Webhelyek

en: Delete comment
hu: Hozzászólás törlése

en: My content
hu: Saját tartalom

en: Search index
hu: Keresési index

en: Publish comment
hu: Hozzászólás közzététele

en: Scheduled
hu: Időzítve

en: Compact
hu: Tömör

en: Delete redirect
hu: Átirányítás törlése

en: Personal contact form
hu: Személyes kapcsolatfelvételi űrlap

en: Profile image
hu: Profilkép

en: Magazine
hu: Magazin

en: Breadcrumbs
hu: Morzsák

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Status messages
hu: Állapotüzenetek

en: Block Region
hu: Blokkrégió

en: Delete content
hu: Tartalom törlése

en: Moderation state
hu: Moderációs állapot

en: 1 hour before
hu: 1 órával előtte

en: Main page content
hu: Az oldal fő tartalma

en: Full comment
hu: Teljes hozzászólás

en: Save comment
hu: Hozzászólás mentése

en: Full content
hu: Teljes tartalom

en: Unpublish content
hu: Tartalom elrejtése

en: Make content sticky
hu: Tartalom kiemelése

en: Make content unsticky
hu: Tartalom kiemelésének megszüntetése

en: Promote content to front page
hu: Tartalom címlapra helyezése

en: Remove content from front page
hu: Tartalom levétele a címlapról

en: Save content
hu: Tartalom mentése

en: The name of the shortcut.
hu: A gyorshivatkozás neve.

en: Taxonomy term page
hu: Taxonómiakifejezés oldal

en: Basic page
hu: Egyszerű oldal

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
hu: Címkék használata a hasonló témájú tartalmak csoportosításához.

en: Profile picture
hu: Profilkép

en: Edit media
hu: Média szerkesztése

en: Update URL alias
hu: Webcímálnév frissítése

en: The comment author's name.
hu: A hozzászólás szerzőjének neve.

en: Footer menu
hu: Lábléc menü

en: Not specified
hu: Nincs megadva

en: 404 page not found
hu: 404 – Az oldal nem található

en: Log blocked form submissions
hu: Blokkolt űrlapbeküldések naplózása

en: Full HTML
hu: Teljes HTML

en: Select media
hu: Média kiválasztása

en: Powered by
hu: Működteti

en: Publish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés közzététele

en: Unpublish taxonomy term
hu: Taxonómiakifejezés elrejtése

en: You have unsaved changes.
hu: Nem mentett változások vannak.

en: The user ID of the comment author.
hu: A hozzászólás szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The comment author's home page address.
hu: A hozzászóló weboldala.

en: The comment author's hostname.
hu: A hozzászóló kiszolgálóneve.

en: The time that the comment was created.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást létrehozták.

en: The time that the comment was last edited.
hu: Az időpont, mikor a hozzászólást utoljára szerkesztették.

en: The time that the node was created.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat létrehozták.

en: The time that the node was last edited.
hu: Az időpont, mikor a tartalmat utoljára szerkesztették.

en: The time that the custom block was last edited.
hu: Az egyéni blokk utolsó szerkesztésének időpontja.

en: The time that the term was last edited.
hu: Az időpont, mikor a kifejezést utoljára szerkesztették.

en: Social Media Links
hu: Közösségi média ikonok

en: Fallback date format
hu: Pót dátumformátum

en: 403 access denied
hu: 403 – A hozzáférés megtagadva

en: Site branding
hu: Webhely márkázása

en: A brief description of your block.
hu: A blokk rövid leírása.

en: The comment author's email address.
hu: A hozzászóló e-mail címe.

en: Default comments
hu: Alapértelmezett hozzászólások

en: Allows commenting on content
hu: Lehetővé teszi a hozzászólást a tartalmakhoz

en: The time that the menu link was last edited.
hu: Az időpont, mikor a menühivatkozást utoljára szerkesztették.

en: The time that the user was last edited.
hu: Az időpont, mikor a felhasználót utoljára szerkesztették.

en: Search result highlighting input
hu: Keresési eredmény, a keresett szó kiemelve

en: The time that the Paragraph was created.
hu: Az időpont, mikor a bekezdést létrehozták.

en: The username of the content author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználóneve.

en: Submitted by @author_name on @date
hu: @author_name küldte be @date időpontban

en: Protect all forms
hu: Az összes űrlap védelme

en: Media library
hu: Médiakönyvtár

en: Primary admin actions
hu: Elsődleges adminisztrátori műveletek

en: Large (480×480)
hu: Nagy (480×480 képpont)

en: Medium (220×220)
hu: Közepes (220×220 képpont)

en: Thumbnail (100×100)
hu: Bélyegkép (100×100 képpont)

[ctx: PHP date format]
en: D, m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d., D – H:i

en: HTML Date
hu: HTML dátum

en: HTML Datetime
hu: HTML dátum idővel

en: HTML Month
hu: HTML hónap

en: HTML Time
hu: HTML idő

en: HTML Week
hu: HTML hét

en: HTML Year
hu: HTML év

en: HTML Yearless date
hu: HTML dátum évszám nélkül

en: Default long date
hu: Alapértelmezett hosszú dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: l, F j, Y - H:i
hu: Y. F j., l – H:i

en: Default medium date
hu: Alapértelmezett közepes dátum idővel

en: Default short date
hu: Alapértelmezett rövid dátum idővel

[ctx: PHP date format]
en: m/d/Y - H:i
hu: Y. m. d. – H:i

en: User account menu
hu: Felhasználói fiók menüje

en: Block the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltása

en: Cancel the selected user account(s)
hu: A kiválasztott felhasználók törlése

en: Unblock the selected user(s)
hu: A kiválasztott felhasználó tiltásának feloldása

en: Basic block
hu: Egyszerű blokk

en: A basic block contains a title and a body.
hu: Egy egyszerű, címet és törzset tartalmazó blokk.

en: Website feedback
hu: Visszajelzés a webhelyről

en: Basic HTML
hu: Alap HTML

en: Restricted HTML
hu: Korlátozott HTML

en: Links related to the active user account
hu: A jelenleg bejelentkezett felhasználó fiókjával kapcsolatos műveletek

en: Administrative task links
hu: Műveletek adminisztrátoroknak

en: Site information links
hu: Információk a webhelyről

en: Site section links
hu: Webhely alegységeire mutató hivatkozások

en: User tool links, often added by modules
hu: Műveletek felhasználóknak, gyakran más modulok révén

en: Delete media
hu: Média törlése

en: Congratulations on installing Honeypot on your site! With just a few clicks, you can have your site well-protected against automated spam bots.
    
    Click Next to be guided through this configuration page.
hu: A <em>Honeypot</em> modul telepítése a webhelyen megtörtént. Így már pár kattintással bekapcsolható a védelem a kéretlen robotokkal szemben.
    
    A „Következő” gombra kattintva megismerhetőek a beállítási lehetőségek ezen az oldalon.

en: Linkit result thumbnail
hu: Linkit eredmény bélyegkép

en: The moderation state of this piece of content.
hu: Ennek az egy tartalomnak a moderációs állapota.

en: Save media
hu: Média mentése

en: Publish media
hu: Média közzététele

en: Unpublish media
hu: Média elrejtése

en: Place Blocks
hu: Blokkok elhelyezése

en: Combine multiple fields together and search by them.
hu: Több mező is összekapcsolható a velük való kereséskor.

en: Computed menu link for the node (only available during node saving).
hu: Számított menühivatkozás a tartalomra (csak a tartalom mentésekor elérhető).

en: Block Layout
hu: Blokkelrendezés

en: A server error has occurred.
hu: Kiszolgálóoldali hiba támadt.

en: The user ID of the author.
hu: A szerző felhasználói azonosítója.

en: Delete flagging
hu: Jelölés törlése

en: The thumbnail of the media item.
hu: A médiaelem előnézete.

en: The time the media item was created.
hu: A médiaelem létrejöttének ideje.

en: The time the media item was last edited.
hu: A médiaelem utolsó módosításának ideje.

en: Add the Administrator role to the selected user(s)
hu: Kiválasztott felhasználók felruházása az <em>Adminisztrátor</em> szerepkörrel

en: Remove the Administrator role from the selected user(s)
hu: Az <em>Adminisztrátor</em> szerepkör megvonása a kiválasztott felhasználóktól

en: Remote video
hu: Távoli videó

en: Default hreflang
hu: Alapértelmezett hreflang

en: Remote video URL
hu: Távoli videó webcíme

en: Media Library thumbnail (220×220)
hu: Médiakönyvtár bélyegkép (220×220)

en: Wide (1090)
hu: Széles (1090)
