OpenCulturas (2.0.2) - en to oc translation catalogue (249 entries)

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Pages
oc: Paginas

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: content
oc: contengut

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: Actions
oc: Accions

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: more
oc: mai

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: More
oc: Mai

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Homepage
oc: Pagina d'acuèlh

en: License
oc: Licéncia

en: Categories
oc: Categorias

en: Download
oc: Telecargament

en: Advanced options
oc: Opcions avançadas

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Size
oc: Talha

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Use count
oc: Nombre d'utilizacions

en: default
oc: defaut

en: Message
oc: Messatge

en: No log messages available.
oc: Cap d'entrada del jornal es pas disponibla.

en: Image
oc: Imatge

en: Category
oc: Categoria

en: Feed
oc: Flux

en: Name
oc: Nom

en: Export
oc: Exportar

en: Taxonomy term
oc: Tèrme de taxonomia

en: Terms & Conditions
oc: Tèrmes e Condicions

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Help
oc: Ajuda

en: True
oc: Verai

en: Default
oc: Per defaut

en: View
oc: Veire

en: Audio
oc: Àudio

en: Filename
oc: Nom del fichièr

en: Menu
oc: Menú

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Attachment
oc: Fichièr estacat

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: Back to top
oc: Remontar

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Files
oc: Fichièrs

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Contact
oc: Contacte

en: Created
oc: Creat(ada)

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Logo
oc: Lògo

en: Url
oc: URL

en: Off
oc: Desactivat

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Welcome
oc: Benvenguda

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Hostname
oc: Nom d'òste

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Location
oc: Emplaçament

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: Sticky at top of lists
oc: Espingolat en naut de las listas

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Vocabulary
oc: Vocabulari

en: Term
oc: Tèrme

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Severity
oc: Importància

en: Fields
oc: Camps

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Last update
oc: Darrièra mesa a jorn

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Media
oc: Mèdia

en: Plain text
oc: Tèxte brut

en: Details
oc: Detalhs

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Table
oc: Tablèu

en: Events
oc: Eveniments

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Navigation
oc: Navigacion

en: Role
oc: Ròtle

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Users
oc: Utilizaires

en: Online
oc: En linha

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Recent comments
oc: Comentaris recents

en: Profile
oc: Perfil

en: Close
oc: Tampar

en: Duration
oc: Durada

en: Function
oc: Foncion

en: Tracker
oc: Seguiment

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Sort by
oc: Triar per

en: Full
oc: Complet

en: Share
oc: Partejar

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Show
oc: Afichar

en: English
oc: Anglés

en: Token
oc: Geton (token)

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Display name
oc: Nom de l'afichatge

en: Languages
oc: Lengas

en: author
oc: autor

en: Entity
oc: Entitat

en: Bookmark
oc: Marcapagina

en: Your message has been sent.
oc: Vòstre messatge es estat mandat.

en: People
oc: Personas

en: Blocked
oc: Blocat

en: Author Name
oc: Nom de l'autor

en: Style
oc: Estil

en: Website
oc: Site web

en: Changed
oc: Modificat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Published comments
oc: Comentaris publicats

en: Sticky
oc: Espingolat (en haut des listas)

en: Tabs
oc: Onglets

en: Output format
oc: Format de sortida

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Translation language
oc: Lenga de la traduccion

en: Information
oc: Informacions

en: Language switcher
oc: Selector de lenga

en: Block description
oc: Descripcion del blòt

en: Translation
oc: Traduccion

en: Blocks
oc: Blòts

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Used in
oc: Utilizat dans

en: Permission
oc: Dreit

en: Grid
oc: Grasilha

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Profiles
oc: Perfils

en: Edit content
oc: Modificar lo contengut

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: No comments available.
oc: Cap de comentari pas disponible.

en: Account settings
oc: Paramètres de compte

en: A user is considered online for this long after they have last viewed a page.
oc: Durada pendent la quala se considèra qu'un utilizaire es en linha aprèp qu'aja vist una pagina pel darrièr còp.

en: Keyword
oc: Mot clau

en: Columns
oc: Colomnas

en: Offset
oc: Decalatge

en: German
oc: Alemand

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Column
oc: Colomna

en: Publish content
oc: Publica lo contengut

en: Unpublish comment
oc: Levar un comentari

en: Additional information
oc: Informacions suplementàrias

en: Newest first
oc: Las mai recents d'en primièr

en: Translate
oc: Traduire

en: Not enabled
oc: Pas activat

en: Page Type
oc: Tipe de pagina

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Meta tags
oc: Balisas meta

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Temporary
oc: Temporari

en: Websites
oc: Sites web

en: Frontpage
oc: Pagina d'acuèlh

en: Delete comment
oc: Suprimir lo comentari

en: MIME type
oc: Tipe MIME

en: Posted in
oc: Postat sus

en: Upload date
oc: Data de transfert

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: Publish comment
oc: Publicar lo comentari

en: Draft
oc: Borrolhon

en: Background image
oc: Imatge de rèireplan

en: Bulk operations
oc: Operacions en masse

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Who's new
oc: Membres novèls

en: Language name
oc: Nom de la lenga

en: Select language
oc: Causissètz una lenga

en: Personal contact form
oc: Formulari de contacte personal

en: Edit field
oc: Modificar lo camp

en: Who's online
oc: Utilizaires en linha

en: Add event
oc: Apondre un eveniment

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Monthly archive
oc: Archive mensuelle

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Full comment
oc: Comentari complet

en: Save comment
oc: Enregistrar lo comentari

en: Unapproved comments
oc: Comentaris sens aprovar

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Recent content
oc: Contengut recent

en: Unpublish content
oc: Despublicar un contengut

en: Make content sticky
oc: Rendre lo contengut estatic

en: Make content unsticky
oc: Rendre lo contengut non estatic

en: Promote content to front page
oc: Promòure un contengut en pagina d'acuèlh

en: Remove content from front page
oc: Levar un contengut de la pagina d'acuèlh

en: Save content
oc: Enregistrar un contengut

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: The name of the shortcut.
oc: Lo nom de l'accès directe.

en: Taxonomy term page
oc: Pagina d'un tèrme de taxinomia

en: No people available.
oc: Degun es pas disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
oc: Un administrator a creat un compte per vos sus [site :name]

en: Find and manage people interacting with your site.
oc: Trobar e administrar las personas qu'interagisson amb vòstre site.

en: Basic page
oc: Pagina de basa

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
oc: Utilizatz las etiquetas per regropar en categorias los articles de tèmas similars.

en: Select any filter and click on Apply to see results
oc: Seleccionatz n'importe quel filtre e clicatz sus Aplicar per veire los resultats

en: Update URL alias
oc: Metre a jorn l'aliàs d'URL

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: Recent log messages
oc: Entradas recentas del jornal

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
oc: Gerir los comptes d'utilizaires, los ròtles, e los dreits d'accès.

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: Master
oc: Maître

en: Get the actual content from a content revision.
oc: Récupérer lo contengut actual dempuèi una revision de contengut.
