OpenCulturas (2.3.0-beta2) - en to ro translation catalogue (33 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: More
ro: Mai multe

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Reset
ro: Resetează

en: Name
ro: Nume

en: Default
ro: Implicit

en: All
ro: Toate

en: Location
ro: Locația

en: Address
ro: Adresă

en: Desc
ro: Descendent

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârșit

en: Online
ro: Activ

en: Latitude
ro: Latitudine

en: Longitude
ro: Longitudine

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Add to calendar
ro: Adăugaţi la calendar

en: Changed
ro: Schimbat

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Apply
ro: Aplică

en: Offset
ro: Decalaj

en: Any
ro: Orice

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Select any filter and click on Apply to see results
ro: Selectați orice filtru și faceți clic pe Aplică pentru a vedea rezultatele

en: Asc
ro: Ascendent

en: The time that the term was last edited.
ro: Momentul în care termenul a fost editat ultima dată.
