OpenFed (8.x-1.0-rc11) - en to el translation catalogue (121 entries)

en: Body
el: Κυρίως κείμενο

en: weight
el: βάρος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Value
el: Αξία

en: Type
el: Τύπος

en: Language
el: Γλώσσα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Size
el: Μέγεθος

en: Reset
el: Επαναφορά

en: Weight
el: Βάρος

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Label
el: Ετικέτα

en: Help
el: Βοήθεια

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Archive
el: Αρχειοθετημένο αρχείο

en: Time
el: Ώρα

en: Filename
el: Όνομα αρχείου

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Notes
el: Παρατηρήσεις

en: Timestamp
el: Χρονική σήμανση

en: Component
el: Συστατικό

en: Components
el: Συστατικά

en: User
el: Χρήστης

en: Continue
el: Συνέχεια

en: Files
el: Αρχεία

en: Created
el: Δημιουργήθηκε

en: Separator
el: Διαχωριστής

en: All
el: Όλες

en: Year
el: Έτος

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: To
el: Προς

en: From
el: Από

en: Roles
el: Ρόλοι

en: Published
el: Δημοσιευμένο

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Is less than
el: Είναι μικρότερο/η από

en: Is less than or equal to
el: Είναι μικρότερο/η ή ίσο/η με

en: Is equal to
el: Είναι ίση/ο με

en: Is greater than or equal to
el: Είναι μεγαλύτερο/η ή ίσο/η με

en: Is greater than
el: Είναι μεγαλύτερο/η από

en: Is not equal to
el: Δεν είναι ίσο/η με

en: N/A
el: Μ/Δ

en: Desc
el: Φθί

en: Start date
el: Ημερομηνία έναρξης

en: End date
el: Ημερομηνία λήξης

en: Other
el: Άλλο

en: User login
el: Είσοδος

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Tools
el: Εργαλεία

en: Common settings
el: Κοινές ρυθμίσεις

en: Sort by
el: Ταξινόμηση κατά

en: second
el: δευτερόλεπτο

en: minute
el: λεπτό

en: day
el: ημέρα

en: month
el: μήνας

en: year
el: έτος

en: hour
el: ώρα

en: timezone
el: ώρα ζώνης

en: Entity
el: Οντότητα

en: Changed
el: Τροποποιημένο

en: Completed
el: Ολοκληρώθηκε

en: ‹ Previous
el: ‹ Προηγούμενο

en: Next ›
el: Επόμενο ›

en: Tabs
el: Καρτέλες

en: Timezone
el: Ζώνη ώρας

en: Anonymous user
el: Ανώνυμος χρήστης

en: Apply
el: Εφαρμογή

en: Translation language
el: Γλώσσα μετάφρασης

en: Menus
el: Μενού

en: @min and @max
el: @min και @max

en: Used in
el: Χρησιμοποιείται σε

en: Form
el: Φόρμα

en: Publish
el: Δημοσίευση

en: Authenticated user
el: Πιστοποιημένος χρήστης

en: Administrator
el: Διαχειριστής

en: empty
el: κενό

en: Offset
el: Αντιστάθμιση

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Data
el: Δεδομένα

en: About
el: Περί

en: Entity type
el: Τύπος οντότητας

en: Main navigation
el: Κεντρική πλοήγηση

en: IP address
el: διεύθυνση IP

en: Primary tabs
el: Πρωτεύουσες καρτέλες

en: Secondary tabs
el: Δευτερεύουσες καρτέλες

en: Bundle
el: Ομάδα

en: Permanent
el: Μόνιμο

en: Temporary
el: Προσωρινό

en: No files available.
el: Δεν υπάρχουν αρχεία.

en: Uses
el: Χρήσεις

en: Is empty (NULL)
el: Είναι κενό (NULL)

en: not empty
el: δεν είναι κενό

en: MIME type
el: MIME τύπος

en: Upload date
el: Ημερομηνία αποστολής

en: Is between
el: Είναι μεταξύ

en: between
el: ανάμεσα σε

en: Is not between
el: Δεν είναι μεταξύ

en: not between
el: όχι ανάμεσα σε

en: Items per page
el: Είδη ανά σελίδα

en: - All -
el: - Όλα -

en: Workflow settings
el: Ρυθμίσεις ροής εργασίας

en: Powered by Drupal
el: Βασισμένο στο Drupal

en: Date and time
el: Ημερομηνία και ώρα

en: Add format
el: Προσθήκη μορφότυπου

en: Status messages
el: Μηνύματα κατάστασης

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: Main page content
el: Περιεχόμενο κεντρικής σελίδας

en: Long text
el: Μακρύ κείμενο

en: Basic page
el: Βασική σελίδα

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
el: Χρησιμοποιήστε τις <em>βασικές σελίδες</em> για το στατικό σας περιεχόμενο, όπως μια σελίδα 'Σχετικά'.

en: Is not empty (NOT NULL)
el: Δεν είναι κενό/ή (NOT NULL)

en: Changed date
el: Αλλαγμένη ημερομηνία

en: Footer menu
el: Μενού υποσέλιδου

en: Asc
el: Αύξ

en: Date only
el: Μόνο ημερομηνία

en: Registering module
el: Καταχώρηση μονάδας

en: Primary admin actions
el: Πρωτεύουσες ενέργειες διαχείρισης

en: User account menu
el: Μενού λογαριασμού χρήστη

en: Basic HTML
el: Βασική HTML
