OpenFed (8.x-1.0-rc7) - en to he translation catalogue (129 entries)

en: Body
he: תוכן

en: weight
he: גובה

en: value
he: ערך

en: Status
he: מצב

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Value
he: ערך

en: Type
he: סוג

en: Language
he: שפה

en: Date
he: תאריך

en: Size
he: גודל

en: Reset
he: איתחול

en: Use count
he: שימוש בספירה

en: Weight
he: משקל

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Help
he: עזרה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Archive
he: ארכיון

en: Time
he: זמן

en: Filename
he: שם קובץ

en: Display
he: תצוגה

en: Notes
he: הערות

en: Timestamp
he: חותמת זמן

en: Component
he: רכיב

en: Components
he: רכיבים

en: User
he: משתמש

en: Continue
he: להמשיך

en: Files
he: קבצים

en: Created
he: נוצר

en: Separator
he: מפריד

en: All
he: הכל

en: Year
he: שנה

en: Page title
he: כותרת דף

en: To
he: אל

en: From
he: מאת

en: Roles
he: תפקידים

en: Published
he: מפורסם

en: Filter
he: סינון

en: Is less than
he: קטן מ-

en: Is less than or equal to
he: פחות או שווה ל

en: Is equal to
he: שווה ל

en: Is greater than or equal to
he: גדול או שווה ל

en: Is greater than
he: יותר מ

en: Is not equal to
he: לא שווה ל

en: N/A
he: -ללא-

en: Desc
he: יורד

en: Start date
he: תאריך התחלה

en: End date
he: תאריך סיום

en: Other
he: אחר

en: User login
he: כניסה

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Tools
he: כלים

en: Sort by
he: מיון לפי

en: second
he: שניה

en: minute
he: דקה

en: day
he: יום

en: month
he: חודש

en: year
he: שנה

en: hour
he: שעה

en: timezone
he: אזור זמן

en: Time zone handling
he: ניהול אזורי זמן

en: Entity
he: יישות

en: Changed
he: השתנה

en: Completed
he: נשלם

en: ‹ Previous
he: ‹ הקודם

en: Next ›
he: הבא ›

en: Tabs
he: לשוניות

en: Timezone
he: איזור זמן

en: Anonymous user
he: משתמש אנונימי

en: Apply
he: החל

en: Translation language
he: שפת התרגום

en: Menus
he: תפריטים

en: @min and @max
he: @min ו-@max

en: Used in
he: משמש ב-

en: Form
he: טופס

en: Publish
he: פרסם

en: Authenticated user
he: משתמש מאומת

en: Administrator
he: מנהל

en: empty
he: ריק

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Data
he: נתונים

en: About
he: אודות

en: Entity type
he: סוג ישות

en: Main navigation
he: ניווט ראשי

en: IP address
he: כתובת IP

en: Primary tabs
he: לשוניות ראשיות

en: Secondary tabs
he: לשוניות משניות

en: Bundle
he: חבילה

en: Permanent
he: קבוע

en: Temporary
he: זמני

en: No files available.
he: אין קבצים זמינים

en: Uses
he: שימושים

en: Is empty (NULL)
he: ריק (NULL)

en: not empty
he: לא ריק

en: MIME type
he: סוג MIME

en: Upload date
he: תאריך העלאה

en: Draft
he: טיוטה

en: exposed
he: חשוף

en: Is between
he: הוא בין

en: between
he: בין

en: Is not between
he: איננו בין

en: not between
he: לא בין

en: Min
he: מינימלי

en: And max
he: ומירבי

en: And
he: וגם

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Workflow settings
he: הגדרות workflow

en: Powered by Drupal
he: מונע באמצעות דרופל

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Add format
he: הוספת תבנית

en: Breadcrumbs
he: פרורי לחם

en: Status messages
he: הודעות מצב

en: Main page content
he: תוכן

en: Long text
he: טקסט ארוך

en: Basic page
he: עמוד פשוט

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
he: אפשר להשתמש ב<em>עמוד בסיסי</em> עבור תוכן סטטי, למשל עמוד ה'אודות' .

en: Media browser
he: מאתר המדיה

en: Is not empty (NOT NULL)
he: לא ריק, מכיל ערך כלשהו (NOT NULL)

en: Footer menu
he: תפריט בתחתית הדף

en: Asc
he: סדר עולה

[ctx: datetime]
en: Year
he: שנה

[ctx: datetime]
en: Month
he: חודש

[ctx: datetime]
en: Day
he: יום

en: Master
he: מאסטר

en: Date only
he: רק תאריך

en: File usage
he: שימוש בקובץ
