OpenFed (8.x-5.1) - en to ro translation catalogue (142 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: weight
ro: greutate

en: value
ro: valoare

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: Date
ro: Data

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: Use count
ro: Număr de utilizări

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Archive
ro: Arhivă

en: Time
ro: Ora

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Display
ro: Afișaj

en: Notes
ro: Note

en: format
ro: formatul

en: Timestamp
ro: Timestamp-ul

en: Component
ro: Componentă

en: User
ro: Utilizator

en: Continue
ro: Continuare

en: Files
ro: Fișiere

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Year
ro: Anul

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: To
ro: Către

en: From
ro: De la

en: Roles
ro: Roluri

en: Published
ro: Publicat

en: Filter
ro: Filtru

en: Is less than
ro: Este mai mic decât

en: Is less than or equal to
ro: Este mai mic sau egal cu

en: Is equal to
ro: Este egal cu

en: Is greater than or equal to
ro: Este mai mare sau egal ca

en: Is greater than
ro: Este mai mare decât

en: Is not equal to
ro: Nu este egal cu

en: N/A
ro: N/D

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Desc
ro: Descendent

en: Start date
ro: Data de început

en: End date
ro: Data de sfârşit

en: Other
ro: Altele

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Tools
ro: Instrumente

en: Common settings
ro: Setări comune

en: Sort by
ro: Sortare după

en: day
ro: zi

en: month
ro: lună

en: timezone
ro: fus orar

en: Time zone handling
ro: Manipulare fus orar

en: Entity
ro: Entitate

en: Reference
ro: Referință

en: Changed
ro: Schimbat

en: Completed
ro: Finalizată

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Tabs
ro: Taburi

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Translation language
ro: Limba de traducere

en: Menus
ro: Meniuri

en: @min and @max
ro: @min şi @max

en: Used in
ro: Utilizat în

en: Form
ro: Formular

en: Publish
ro: Publică

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: empty
ro: gol

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Data
ro: Dată

en: About
ro: Despre

en: Embed
ro: Încorporat

en: Entity type
ro: Tip de entitate

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: IP address
ro: Adresă IP

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Bundle
ro: Pachet

en: Temporary
ro: Temporar

en: No files available.
ro: Nu sunt fișiere disponibile.

en: Uses
ro: Foloseşte

en: Is empty (NULL)
ro: Este gol (NULL)

en: not empty
ro: nu este gol

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: Upload date
ro: Data încărcării

en: Draft
ro: Proiect

en: exposed
ro: expus

en: Is between
ro: Este între

en: between
ro: între

en: Is not between
ro: Nu este între

en: not between
ro: nu este între

en: And max
ro: Şi max

en: And
ro: Şi

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Workflow settings
ro: Setări flux

en: Powered by Drupal
ro: Construit pe Drupal

en: Date and time
ro: Data şi timp

en: Add format
ro: Adăugare format

en: %name must be a positive integer.
ro: %name trebuie să fie un număr întreg pozitiv.

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Field types
ro: Tipuri de câmp

en: Archived
ro: Arhivat

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Long text
ro: Text lung

en: This field stores the ID of a file as an integer value.
ro: Acest câmp stochează ID-ul unui fișier ca o valoare întreagă.

en: Basic page
ro: Pagină simplă

en: Use <em>basic pages</em> for your static content, such as an 'About us' page.
ro: Folosiți <em>pagini simple</em> pentru conținut static, cum ar fi o pagină 'Despre noi'.

en: Media browser
ro: Browser media

en: Is not empty (NOT NULL)
ro: Nu este gol (NOT NULL)

en: Changed date
ro: Data modificării

en: Footer menu
ro: Meniu subsol

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Date only
ro: Doar dată

en: 1 place | @count places
ro[0]: 1 loc
ro[1]: @count locuri

en: Registering module
ro: Înregistrare modul

en: File usage
ro: Întrebuințarea fișierului

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: User account menu
ro: Meniu cont utilizator

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Find and manage files.
ro: Găsiți și gestionați fișiere.

en: Files overview
ro: Privire de ansamblu asupra fișierelor

en: File usage information for {{ arguments.fid }}
ro: Informații referitoare la frecventa de utilizare pentru {{ arguments.fid }}

en: Media name
ro: Nume media

en: Create New Draft
ro: Creați o ciornă nouă

en: Un-archive
ro: Dezarhivează
