OpenFed Migrate (1.0.0-beta1) - en to da translation catalogue (42 entries)

en: Title
da: Titel

en: Language
da: Sprog

en: Node ID
da: Indholdselement ID

en: User ID
da: Bruger ID

en: Page
da: Side

en: Published
da: Udgivet

en: Source string ID
da: Kilde streng ID

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Sticky at top of lists
da: Klæbrig

en: Node Title
da: Indholdselementtitel

en: Create new revision
da: Opret ny version

en: Block ID
da: Blok ID

en: Language code
da: Sprogkode

en: Created timestamp
da: Timestamp for oprettelse

en: Block title.
da: Bloktitel.

en: Object ID
da: Objekt ID

en: The entity type.
da: Entity-typen.

en: Authored by (uid)
da: Skrevet af (uid)

en: Language (fr, en, ...)
da: Sprog (fr, en, …)

en: The field name.
da: Feltnavnet.

en: Modified timestamp
da: Modificeret timestamp

en: The translation set id for this node
da: Oversættelsesgruppe-ID for dette indholdselement

en: The block numeric identifier.
da: Blokkens numeriske identifikator.

en: Input format of the custom block/box content.
da: Inputformat for indhold i den brugerdefinerede blok/boks.

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
da: Tidspunktet hvor den seneste version af dette indholdselement blev oprettet.

en: Node authored by (uid)
da: Skrevet af (uid)

en: Revision authored by (uid)
da: Version skrevet af (uid)

en: The entity bundle.
da: Entity bundle.

en: Language for this field.
da: Sprog for dette felt.

en: The field instance ID.
da: Feltets instans-ID.

en: i18n_string table id
da: i18n_string tabel-id

en: Block property
da: Blok egenskab

en: The translation of the value of "property".
da: Oversættelsen af egenskabens værdi.

en: Block title translation.
da: Bloktitel oversættelse

en: Integer value of Object ID
da: Heltalsværdi af objekt-ID

en: The input format used by this string
da: Input-formatet som bruges af denne tekststreng

en: Translation of the option
da: Oversættelse af valgmuligheden

en: Parent lid
da: Overordnet lid

en: A module defined group of translations
da: En gruppe af oversættelser defineret af et modul

en: Object property for this string
da: Objektegenskab for denne streng

en: The name of the pattern's variable.
da: Navnet på mønsterets variabel.

en: The value of the pattern's variable.
da: Værdien af mønsterets variabel.
