OpenFed Migrate (1.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (13 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Type
fa: نوع

en: Language
fa: زبان

en: Node ID
fa: شناسه گره

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: User ID
fa: شناسه کاربر

en: Page
fa: صفحه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Promoted to front page
fa: نمایش در صفحه اول

en: Sticky at top of lists
fa: ماندگار در بالای فهرست‌ها

en: Create new revision
fa: ایجاد نسخه جدید

en: Block ID
fa: شناسه بلوک

en: Language code
fa: کد زبان
