OpenFed Migrate (1.0.0-beta1) - en to fi translation catalogue (23 entries)

en: Title
fi: Otsikko

en: Type
fi: Tyyppi

en: Language
fi: Kieli

en: Format
fi: Muoto

en: User ID
fi: Käyttäjän ID

en: Page
fi: Sivu

en: Published
fi: Julkaistu

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Sticky at top of lists
fi: Kiinnitetään luetteloiden alkuun

en: Node Title
fi: Kirjoituksen otsikko

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Created timestamp
fi: Luotu-aikaleima

en: Block title.
fi: Lohkon otsikko.

en: The entity type.
fi: Entiteetin tyyppi.

en: Entity bundle
fi: Entiteettinippu

en: Language (fr, en, ...)
fi: Kieli (fr, en, ...)

en: The field name.
fi: Kentän nimi.

en: Modified timestamp
fi: Muokattu-aikaleima

en: The translation set id for this node
fi: Tämän solmun käännössarja

en: The block numeric identifier.
fi: Lohkon numeerinen tunniste.

en: Node authored by (uid)
fi: Solmun kirjoittaja (uid)

en: Revision authored by (uid)
fi: Solmun version kirjoittaja (uid)
