OpenFed Migrate (1.0.0-beta1) - en to ro translation catalogue (25 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Type
ro: Tip

en: Language
ro: Limba

en: Node ID
ro: ID Nod

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Page
ro: Pagina

en: Published
ro: Publicat

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Sticky at top of lists
ro: Lipicios în capul listelor

en: Node Title
ro: Titlu Nod

en: Create new revision
ro: Creează o nouă revizie

en: Language code
ro: Codul limbii

en: Created timestamp
ro: Amprenta de timp a creării

en: Block title.
ro: Titlu bloc.

en: The entity type.
ro: Tipul entității.

en: Language (fr, en, ...)
ro: Limba (fr, en, ...)

en: Modified timestamp
ro: Amprenta de timp a modificării

en: The translation set id for this node
ro: Id-ul setului de traduceri pentru acest nod

en: The block numeric identifier.
ro: Identificatorul numeric al blocului.

en: Input format of the custom block/box content.
ro: Formatul de intrare al conținutului personalizat de tip bloc/cutie.

en: The timestamp the latest revision of this node was created.
ro: Amprenta de timp la care a fost creată ultima revizie pentru acest nod.

en: Node authored by (uid)
ro: Nod autorizat de (uid)

en: Revision authored by (uid)
ro: Revizie autorizată de (uid)

en: The entity bundle.
ro: Pachetul entității.

en: Language for this field.
ro: Limba pentru acest câmp.
