OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha10) - en to hi translation catalogue (24 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Login
hi: लॉग-इन करें

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Picture
hi: चित्र

en: Email
hi: ईमेल

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Locale
hi: लोकेल

en: Time zone
hi: समय क्षेत्र

en: Address
hi: पता

en: Profile
hi: रुपरेखा

en: Logout
hi: लॉग आउट

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: Facebook
hi: फेसबुक

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hi: सदस्यनाम %name सक्रिय नहीं है या बंद किया गया है।

en: Above
hi: ऊपर

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Uses
hi: उपयोग
