OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha12) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Type
it: Tipo

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione
