OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha12) - en to oc translation catalogue (8 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Name
oc: Nom

en: Machine name
oc: Nom sistèma
