OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (35 entries)

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Type
ja: タイプ

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Edit
ja: 編集

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Picture
ja: 写真

en: Email
ja: メール

en: Locale
ja: ロケール

en: Time zone
ja: タイムゾーン

en: Address
ja: 住所

en: Security
ja: セキュリティー

en: Log in
ja: ログイン

en: Profile
ja: プロフィール

en: Phone number
ja: 電話番号

en: Full name
ja: フルネーム

en: Nickname
ja: ニックネーム

en: Gender
ja: 性別

en: Birthday
ja: 誕生日

en: Hidden
ja: 非表示

en: Replace
ja: 置換

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ja: ユーザー名 %name はまだアクティブ化されていないか、ブロックされています。

en: Timezone
ja: タイムゾーン

en: Above
ja: 上部

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: The e-mail address %mail is not valid.
ja: メールアドレス %mail が有効ではありません。

en: About
ja: アバウト

en: The e-mail address %email is already taken.
ja: メールアドレス %email はすでに登録されています。

en: Redirect URL
ja: 転送先URL

en: Below
ja: 下部

en: Uses
ja: 機能

en: API Version
ja: API バージョン

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
ja: アカウントを登録いただきありがとうございます。現在、あなたのアカウントはサイト管理者からの承認待ちとなっています。
