OpenID Connect (2.0.0-alpha3) - en to da translation catalogue (32 entries)

en: Delete
da: Slet

en: Disabled
da: Deaktiveret

en: Enabled
da: Aktiveret

en: Edit
da: Redigér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Picture
da: Billede

en: Email
da: E-mail

en: Client ID
da: Klient ID

en: Locale
da: Lokalitet

en: Time zone
da: Tidszone

en: Address
da: Adresse

en: Security
da: Sikkerhed

en: Profile
da: Profil

en: Phone number
da: Telefonnummer

en: Logout
da: Log ud

en: Full name
da: Fulde navn

en: Nickname
da: Kælenavn

en: Gender
da: Køn

en: Birthday
da: Fødselsdato

en: Hidden
da: Skjult

en: Replace
da: Erstat

en: The username %name has not been activated or is blocked.
da: Brugernavnet %name er blokeret eller ikke aktiveret.

en: Above
da: Ovenover

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Redirect URL
da: Omdirigér til URL

en: Below
da: Under

en: Uses
da: Bruger

en: Clients
da: Klienter

en: Middle name(s)
da: Mellemnavn(e)

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
da: Tak for din anmodning om en konto. Din konto afventer godkendelse af en administrator.
