OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha3) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Login
fr: Identifiant

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Picture
fr: Image

en: Email
fr: Courriel

en: Client ID
fr: Identifiant (ID) de client

en: Locale
fr: Paramètre régional

en: Time zone
fr: Fuseau horaire

en: Address
fr: Adresse

en: Security
fr: Sécurité

en: Profile
fr: Profil

en: Phone number
fr: Numéro de téléphone

en: Logout
fr: Déconnexion

en: Full name
fr: Nom complet

en: Nickname
fr: Pseudonyme

en: Gender
fr: Sexe

en: Birthday
fr: Anniversaire

en: Hidden
fr: Caché

en: Replace
fr: Remplacer

en: Website
fr: Site web

en: The username %name has not been activated or is blocked.
fr: Le nom d'utilisateur %name n'a pas été activé ou est bloqué.

en: Above
fr: Au-dessus

en: Redirects
fr: Redirections

en: Family name
fr: Nom de famille

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Redirect URL
fr: Adresse URL de redirection

en: Below
fr: En-dessous

en: Uses
fr: Utilisations

en: Given name
fr: Nom d'usage

en: Unknown error.
fr: Erreur inconnue.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
fr: Merci d'avoir sollicité une création de compte. Votre compte est en attente d'approbation par l'administrateur du site.

en: Connected Accounts
fr: Comptes liés
