OpenID Connect (2.0.0-alpha3) - en to vi translation catalogue (29 entries)

en: Status
vi: Trạng thái

en: Delete
vi: Xóa

en: Type
vi: Kiểu

en: Disabled
vi: Tắt

en: Enabled
vi: Bật

en: Login
vi: Đăng nhập

en: Edit
vi: Sửa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Picture
vi: Hình ảnh

en: Email
vi: Thư điện tử

en: Locale
vi: Bản địa

en: Time zone
vi: Múi giờ

en: Address
vi: Địa chỉ

en: Profile
vi: Hồ sơ người dùng

en: Phone number
vi: Số điện thoại

en: Logout
vi: Thoát

en: Full name
vi: Họ và tên

en: Nickname
vi: Tên hiệu

en: Gender
vi: Giới tính

en: Birthday
vi: Ngày sinh

en: Hidden
vi: Ẩn

en: Replace
vi: Thay thế

en: The username %name has not been activated or is blocked.
vi: Tên đăng nhập %name chưa được kích hoạt hoặc đang bị phong tỏa.

en: Above
vi: Bên trên

en: Machine name
vi: Tên nội bộ

en: About
vi: Giới thiệu

en: Uses
vi: Sử dụng

en: Unknown error.
vi: Lỗi không rõ.
