OpenID Connect (2.0.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (26 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Login
oc: Identificant

en: Edit
oc: Modificar

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Picture
oc: Imatge

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Locale
oc: Localizacion

en: Time zone
oc: Fus orari

en: Address
oc: Adreça

en: Profile
oc: Perfil

en: Logout
oc: Sortir

en: Full name
oc: Nom complet

en: Gender
oc: Sèxe

en: Birthday
oc: Data de naissença

en: Hidden
oc: Amagat

en: Website
oc: Site web

en: The username %name has not been activated or is blocked.
oc: Lo nom d'utilizaire %name es pas estat activat o es blocat.

en: Above
oc: En dessús

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Uses
oc: Usatges
