OpenID Connect (2.0.0-alpha5) - en to pt translation catalogue (21 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Login
pt: Iniciar sessão

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Picture
pt: Retrato

en: Locale
pt: Localização

en: Time zone
pt: Fuso horário

en: Security
pt: Segurança

en: Profile
pt: Perfil

en: Logout
pt: Terminar sessão

en: Hidden
pt: Oculto

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pt: O nome de utilizador %name não foi ativado ou está bloqueado.

en: Above
pt: Acima

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos
