OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha5) - en to tr translation catalogue (31 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Login
tr: Giriş

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Picture
tr: Görsel

en: Email
tr: E-posta

en: Locale
tr: Yerelleştirme

en: Time zone
tr: Saat dilimi

en: Address
tr: Adres

en: Security
tr: Güvenlik

en: Profile
tr: Profil

en: Phone number
tr: Telefon numarası

en: Logout
tr: Çıkış

en: Full name
tr: Tam ad

en: Gender
tr: Cinsiyet

en: Birthday
tr: Doğum günü

en: Hidden
tr: Gizli

en: Replace
tr: Değiştir

en: Website
tr: Web sitesi

en: The username %name has not been activated or is blocked.
tr: %name kullanıcı adı etkinleştirilmedi veya engellendi.

en: Above
tr: Üstte

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: Uses
tr: Kullanım

en: Clients
tr: İstemciler
