OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-alpha5) - en to uk translation catalogue (43 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Login
uk: Вхід

en: Edit
uk: Редагувати

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Picture
uk: Зображення

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Locale
uk: Мова

en: Time zone
uk: Часовий пояс

en: Address
uk: Адреса

en: Security
uk: Безпека

en: Profile
uk: Профіль

en: Phone number
uk: Номер телефону

en: Logout
uk: Вихід

en: Full name
uk: Повна назва

en: Nickname
uk: Псевдонім

en: Gender
uk: Стать

en: Birthday
uk: Дата народження

en: Hidden
uk: Приховано

en: Replace
uk: Замінити

en: Website
uk: Веб-сайт

en: The username %name has not been activated or is blocked.
uk: Ім’я користувача %name не було активоване або є заблокованим.

en: Above
uk: Зверху

en: Family name
uk: Прізвище

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Below
uk: Нижче

en: Uses
uk: Використання

en: Clients
uk: Клієнти

en: Middle name
uk: По-батькові

en: Given name
uk: Дане ім'я

en: Unknown error.
uk: Невідома помилка.

en: Client secret
uk: Пароль клієнта

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
uk: Дякуємо за створення облікового запису. Ваш обліковий запис наразі перебуває на схваленні у адміністратора сайту.

en: Not connected
uk: Немає з'єднання

en: Manage own connected accounts
uk: Керування власними під'єднаними обліковими записами

en: Connected Accounts
uk: Під'єднані облікові записи
