OpenID Connect / OAuth client (2.0.0-beta3) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Type
pt: Tipo

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Login
pt: Entrar

en: Edit
pt: Editar

en: Settings
pt: Definições

en: Name
pt: Nome

en: Picture
pt: Retrato

en: Locale
pt: Localização

en: Time zone
pt: Fuso horário

en: Advanced
pt: Avançado

en: Address
pt: Morada

en: Profile
pt: Perfil

en: Phone number
pt: Número de telefone

en: Logout
pt: Terminar sessão

en: Full name
pt: Nome completo

en: Gender
pt: Sexo

en: Birthday
pt: Aniversário

en: Hidden
pt: Oculto

en: Replace
pt: Substituir

en: The username %name has not been activated or is blocked.
pt: O nome de utilizador %name não foi ativado ou está bloqueado.

en: Above
pt: Acima

en: Family name
pt: Sobrenome

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Given name
pt: Prenome

en: User authentication
pt: Autenticação de utilizador

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
pt: Obrigado por se inscrever para uma conta. A sua conta está atualmente com a aprovação pendente do administrador do site.
