OpenID Connect / OAuth client (3.0.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (39 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Login
hu: Bejelentkezés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Picture
hu: Kép

en: Email
hu: E-mail

en: Locale
hu: Honosítás

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Advanced
hu: Haladó

en: Address
hu: Cím

en: Profile
hu: Profil

en: Phone number
hu: Telefonszám

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: Full name
hu: Teljes név

en: Nickname
hu: Becenév

en: Gender
hu: Nem

en: Birthday
hu: Születésnap

en: Hidden
hu: Rejtett

en: Replace
hu: Helyettesít

en: Website
hu: Webhely

en: The username %name has not been activated or is blocked.
hu: %name felhasználó zárolt, vagy még nincs aktiválva.

en: Above
hu: Felette

en: Family name
hu: Családi név

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: Below
hu: Alatta

en: Uses
hu: Használat

en: Clients
hu: Ügyfelek

en: Middle name
hu: Középső név

en: Middle name(s)
hu: Középső nevek

en: Given name
hu: Utónév

en: Unknown error.
hu: Ismeretlen hiba.

en: Thank you for applying for an account. Your account is currently pending approval by the site administrator.
hu: Köszönjük a regisztrációs kérelmet. A kérelem jelenleg adminisztrátori elfogadásra vár.
