OpenID Connect / OAuth client (3.0.0-alpha3) - en to el translation catalogue (28 entries)

en: Status
el: Κατάσταση

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Type
el: Τύπος

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Login
el: Είσοδος

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Name
el: Όνομα

en: Picture
el: Εικόνα

en: Locale
el: Γλωσσική προσαρμογή

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Advanced
el: Προχωρημένο

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Profile
el: Προφίλ

en: Phone number
el: Αριθμός τηλεφώνου

en: Logout
el: Αποσύνδεση

en: Full name
el: Πλήρες όνομα

en: Gender
el: Γένος

en: Birthday
el: Γενέθλια

en: Hidden
el: Κρυφό

en: Replace
el: Αντικατάσταση

en: Website
el: Ιστοσελίδα

en: The username %name has not been activated or is blocked.
el: Ο λογαριασμός χρήστη %name δεν έχει ενεργοποιηθεί ή έχει αποκλειστεί.

en: Above
el: Από πάνω

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: About
el: Περί

en: Uses
el: Χρήσεις
