OpenID Connect / OAuth client (3.0.0-alpha5) - en to cy translation catalogue (21 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Type
cy: Math

en: Disabled
cy: Wedi ei analluogi

en: Enabled
cy: Wedi ei alluogi

en: Login
cy: Mewngofnodi

en: Edit
cy: Golygu

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Picture
cy: Darlun

en: Locale
cy: Lleoliad

en: Time zone
cy: Cylchfa amser

en: Advanced
cy: Uwch

en: Address
cy: Cyfeiriad

en: Profile
cy: Proffil

en: Phone number
cy: Rhif ffôn

en: Full name
cy: Enw llawn

en: Hidden
cy: Wedi cuddio

en: Replace
cy: Ailosod

en: The username %name has not been activated or is blocked.
cy: Nid yw'r enw defnyddiwr %name wedi ei awdurdodi neu wedi ei flocio.

en: Above
cy: Uwchben
