OpenID Connect / OAuth client (3.0.0-alpha5) - en to is translation catalogue (23 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Type
is: Gerð

en: Disabled
is: Óvirkt

en: Enabled
is: Virkt

en: Login
is: Innskráning

en: Edit
is: Breyta

en: Settings
is: Stillingar

en: Name
is: Nafn

en: Picture
is: Mynd

en: Email
is: Netfang

en: Locale
is: Staðfærsla

en: Time zone
is: Tímabelti

en: Advanced
is: Ítarlegt

en: Address
is: Heimilisfang

en: Phone number
is: Símanúmer

en: Logout
is: Útskrá

en: Full name
is: Fullt nafn

en: Hidden
is: Falið

en: Website
is: Vefsíða

en: The username %name has not been activated or is blocked.
is: Notendanafnið %name hefur ekki verið virkjað eða er útilokað.

en: Family name
is: Fjölskyldunafn

en: About
is: Um
