OpenID Connect / OAuth client (3.0.0-alpha6) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Picture
id: Foto

en: Client ID
id: ID Klien

en: Locale
id: Lokal

en: Time zone
id: Zona waktu

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Address
id: Alamat

en: Profile
id: Profil

en: Phone number
id: Nomor telepon

en: Full name
id: Nama lengkap

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Replace
id: Tiban

en: The username %name has not been activated or is blocked.
id: Nama pengguna %name belum diaktivasi atau sedang diblokir.

en: Above
id: Di atas

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Clients
id: Klien

en: Middle name(s)
id: Nama tengah
