OpenID Connect / OAuth client (8.x-1.0-rc2) - en to ru translation catalogue (28 entries)

en: Status
ru: Статус

en: Name
ru: Название

en: Picture
ru: Изображение

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Locale
ru: Язык

en: Time zone
ru: Часовой пояс

en: Address
ru: Адрес

en: Other
ru: Другое

en: Profile
ru: Профиль

en: Phone number
ru: Номер телефона

en: Full name
ru: Полное имя

en: Gender
ru: Пол

en: Birthday
ru: День рождения

en: Hidden
ru: Скрытый

en: Replace
ru: Заменить

en: Website
ru: Вебсайт

en: The username %name has not been activated or is blocked.
ru: Имя пользователя %name не активировано или заблокировано.

en: Timezone
ru: Часовой пояс

en: Above
ru: Сверху

en: Family name
ru: Фамилия

en: About
ru: Информация

en: Redirect URL
ru: Перенаправление на URL

en: Below
ru: Внизу

en: Uses
ru: Использование

en: Middle name
ru: Отчество

en: Not connected
ru: Не подключено

en: Manage own connected accounts
ru: Управление собственными подключёнными учётными записями

en: Connected Accounts
ru: Подключённые Учётные записи
