OpenID Connect / OAuth client (8.x-1.0) - en to it translation catalogue (22 entries)

en: Status
it: Stato

en: Name
it: Nome

en: Picture
it: Ritratto

en: Email
it: E-mail

en: Time zone
it: Fuso orario

en: Address
it: Indirizzo

en: Security
it: Sicurezza

en: Profile
it: Profilo

en: Phone number
it: Telefono

en: Full name
it: Nominativo

en: Gender
it: Sesso

en: Birthday
it: Data di nascita

en: Hidden
it: Nascosto

en: Replace
it: Sostituzione

en: The username %name has not been activated or is blocked.
it: Il nome utente %name non è stato attivato o è bloccato.

en: Timezone
it: Fuso orario

en: Above
it: Sopra

en: Family name
it: Cognome

en: About
it: Informazioni

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: Uses
it: Usa

en: Birthdate
it: Data di nascita
