Openlayers 6 (6.0.0-beta2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Node ID
de: Beitrags-ID

en: Default
de: Standard

en: Icon
de: Symbol

en: View
de: Ansicht

en: Display
de: Anzeige

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Desc
de: Absteigend

en: Sort by
de: Sortierung

en: Map width
de: Kartenbreite

en: Map height
de: Kartenhöhe

en: Enabled facets
de: Aktivierte Facets

en: Apply
de: Anwenden

en: latitude
de: Geografische Breite

en: longitude
de: Geografische Länge

en: Dropdown list
de: Dropdown-Liste

en: Offset
de: Versatz

en: Zoom level
de: Vergrößerungsstufe

en: Items per page
de: Elemente pro Seite

en: - All -
de: - Alle -

en: Select view
de: Ansicht auswählen

en: Asc
de: Aufsteigend

en: Openlayers
de: OpenLayers

en: Optional description.
de: Optionale Beschreibung.

en: Lat
de: Breitengrad

en: Width: @width
de: Breite: @width

en: Height: @height
de: Höhe: @height

en: Facet widget
de: Facetten-Steuerelement

en: Lon
de: Längengerad
