Openlayers 6 (7.0.1-alpha1) - en to nl translation catalogue (24 entries)

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Node ID
nl: Node-ID

en: Default
nl: Standaard

en: Icon
nl: Pictogram

en: View
nl: Weergeven

en: Display
nl: Weergeven

en: Width
nl: Breedte

en: Height
nl: Hoogte

en: Desc
nl: Aflopend

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Map width
nl: Kaartbreedte

en: Map height
nl: Kaarthoogte

en: Facets
nl: Facetten

en: Enabled facets
nl: Ingeschakelde facetten

en: Apply
nl: Toepassen

en: Zoom level
nl: Zoomniveau

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Select view
nl: Overzicht selecteren

en: Asc
nl: Oplopend

en: Openlayers
nl: Openlayer

en: Width: @width
nl: Breedte: @width

en: Height: @height
nl: Hoogte: @height

en: REST export
nl: REST-export
