OpenLayersD8 (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (19 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Description field
hi: विवरण क्षेत्र

en: px
hi: पिक्सेल

en: View
hi: देखें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: Node
hi: नोड

en: Active
hi: सक्रिय

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Height
hi: ऊंचाई

en: Sources
hi: स्रोत

en: Source type
hi: स्रोत प्रकार

en: Map
hi: नक्शा

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: View mode
hi: दृश्य प्रणाली
