OpenLayersD8 (8.x-1.0) - en to pl translation catalogue (36 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Type
pl: Typ

en: Edit
pl: Edytuj

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Description field
pl: Pole opisu

en: px
pl: pikseli

en: View
pl: Widok

en: User Name
pl: Nazwa użytkownika

en: Node
pl: Węzeł

en: Active
pl: Aktywne

en: Width
pl: Szerokość

en: Height
pl: Wysokość

en: Sources
pl: Źródła

en: Source type
pl: Typ źródłowy

en: Map
pl: Mapa

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Icon size
pl: Rozmiar ikony

en: Zoom
pl: Przybliżenie

en: Opacity
pl: Przeźroczystość

en: Title field
pl: Pole tytułu

en: Data Source
pl: Źródło danych

en: Maps
pl: Mapy

en: Layers
pl: Warstwy

en: Data source
pl: Źródło danych

en: OpenLayers Map
pl: Mapa OpenLayers

en: Map name
pl: Nazwa mapy

en: Title Field
pl: Pole nazwy

en: Choose the field which will appear as a title on tooltips.
pl: Wybierz pole, które pojawi się jako tytuł w podpowiedziach.

en: Description Field
pl: Pole opisu

en: Map Settings
pl: Ustawienia mapy

en: View mode
pl: Tryb widoku

en: Map Height
pl: Wysokość mapy

en: Openlayers Map
pl: Mapa Openlayers

en: Which field contains geodata?
pl: Które pole zawiera geodane?

en: The Name of the associated user.
pl: Nazwa powiązanego użytkownika.
