OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to gl translation catalogue (22 entries)

en: Delete
gl: Borrar

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: Edit
gl: Editar

en: Settings
gl: Axustes

en: Name
gl: Nome

en: Description field
gl: Campo descripción

en: Icon
gl: Icona

en: View
gl: Ver

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: Node
gl: Nodo

en: Active
gl: Activo

en: Width
gl: Ancho

en: Height
gl: Alto

en: Sources
gl: Fontes

en: Source type
gl: Tipo de fonte

en: Map
gl: Mapa

en: Controls
gl: Controis

en: Map height
gl: Altura do mapa

en: Module name
gl: Nóme do módulo

en: Title field
gl: Campo de título

en: View mode
gl: Modo de vista
