OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Icon
kn: ಚಿಹ್ನೆ

en: View
kn: ನೋಡು

en: User Name
kn: ಬಳಕೆದಾರನ ಹೆಸರು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: description
kn: ವಿವರಣೆ

en: Sources
kn: ಆಕರಗಳು

en: Controls
kn: ನಿಯಂತ್ರಣಗಳು

en: Zoom
kn: ಹಿಗ್ಗಿಸು

en: Namespace
kn: ನೇಮ್‌ಸ್ಪೇಸ್

en: Control
kn: ನಿಯಂತ್ರಣ

en: Layer
kn: ಲೇಯರ್

en: Maps
kn: ನಕ್ಷೆಗಳು

en: Layers
kn: ಪದರಗಳು
