OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to tr translation catalogue (23 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Description
tr: Açıklama

en: Edit
tr: Düzenle

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Description field
tr: Açıklama alanı

en: Icon
tr: Simge

en: View
tr: Görüntüle

en: User Name
tr: Kullanıcı Adı

en: Node
tr: Düğüm

en: Active
tr: Etkin

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Base
tr: Temel

en: Sources
tr: Kaynaklar

en: Source type
tr: Kaynak türü

en: Map
tr: Harita

en: Controls
tr: Denetimler

en: Module name
tr: Eklenti adı

en: Title field
tr: Başlık alanı

en: Tooltip
tr: Araç ipucu

en: View mode
tr: Görünüm kipi
