OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to ar translation catalogue (24 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Description field
ar: حقل الوصف

en: Icon
ar: أيقونة

en: View
ar: عرض

en: URL
ar: العنوان URL

en: User Name
ar: اسم المستخدم

en: ID
ar: المعرف ID

en: Error
ar: خطأ

en: Node
ar: العقدة

en: Active
ar: نشط

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Line
ar: السطر

en: Sources
ar: المصادر

en: Source type
ar: نوع المصدر

en: Map
ar: خريطة

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: View mode
ar: نمط المشاهدة
