OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to lt translation catalogue (22 entries)

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Center
lt: Centras

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Description field
lt: Aprašymo laukelis

en: Icon
lt: Piktograma

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Error
lt: Klaida

en: Node
lt: Mazgas

en: Active
lt: Aktyvus

en: Width
lt: Plotis

en: Height
lt: Aukštis

en: Line
lt: Eilutė

en: description
lt: aprašymas

en: Sources
lt: Šaltinis

en: Map
lt: Žemėlapis

en: Module name
lt: Modulio pavadinimas

en: Title field
lt: Pavadinimo laukelis

en: View mode
lt: Peržiūros būsena
