OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to pt translation catalogue (33 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Edit
pt: Editar

en: Center
pt: Central

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Description field
pt: Campo de descrição

en: Icon
pt: Ícone

en: View
pt: Ver

en: User Name
pt: Nome do Usuário

en: Error
pt: Erro

en: Active
pt: Ativo

en: Width
pt: Largura

en: Height
pt: Altura

en: Line
pt: Linha

en: map
pt: mapa

en: description
pt: descrição

en: center
pt: centro

en: Sources
pt: Fontes

en: Source type
pt: Tipo origem

en: Map
pt: Mapa

en: Controls
pt: Controles

en: Map height
pt: Altura do mapa

en: Module name
pt: Nome do módulo

en: Opacity
pt: Opacidade

en: Title field
pt: Campo de título

en: Control
pt: Controlar

en: Tooltip
pt: Dica

en: Title Field
pt: Campo de Título

en: Description Field
pt: Campo de Descrição

en: View mode
pt: Modo de exibição

en: The Name of the associated user.
pt: O nome do usuário associado.
