OpenLayersD8 (8.x-1.2) - en to eu translation catalogue (21 entries)

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Type
eu: Mota

en: Description
eu: Azalpena

en: Edit
eu: Editatu

en: Center
eu: Erdian

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Name
eu: Izena

en: Description field
eu: Deskribapena eremua

en: View
eu: Bista

en: ID
eu: IDa

en: Error
eu: Errorea

en: Node
eu: Nodoa

en: Active
eu: Aktiboa

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Sources
eu: Iturburuak

en: Source type
eu: Jatorri mota

en: Map
eu: Mapa

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Title field
eu: Izenburu eremua

en: Tooltip
eu: Argibidea
