OpenLayersD8 (8.x-1.1) - en to he translation catalogue (23 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Description field
he: שדה תאור

en: Icon
he: סמל

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Node
he: פריט תוכן

en: Active
he: פעיל

en: Width
he: רוחב

en: Height
he: גובה

en: description
he: תיאור

en: Sources
he: מקורות

en: Source type
he: סוג מקור

en: Map
he: מפה

en: Module name
he: שם מודול

en: Namespace
he: מרחב שמות

en: Title field
he: שדה כותרת

en: Layers
he: שכבות

en: View mode
he: מצב תצוגה
